• In English
 • У 2014 році в пріоритеті державної підтримки буде українське село
  опубліковано 08 січня 2014 року о 16:16

  У 2014 році бюджетні кошти спрямовуватимуться на розвиток сімейних ферм, дрібнотоварного виробництва і заготівельних кооперативів. Водночас, цьогоріч уперше планується виділити кошти на розбудову артезіанських свердловин у селах. Також відновиться програма будівництва житла на селі. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк в інтерв’ю програмі «Соціальний статус» на телеканалі «Тоніс».

  «Президент поставив завдання, щоб за бажанням досягти високих показників ми не втратили українське село. Щоб глобалізація і негативні наслідки ринкової економіки не знищили його. І сьогодні ми вчасно зупинили цю негативну реакцію. Сьогодні практично всі бюджетні кошти ми направляємо на розвиток сімейних ферм, збереження українського села, на розвиток на дрібнотоварного виробника і заготівельні кооперативи», − повідомив Міністр.

  За словами очільника відомства, вже кілька років поспіль виплачується дотація за збереження та утримання молодняку ВРХ, компенсується вартість придбання доїльного та охолоджувального обладнання.

  Окрім цього, надається дотація за здачу худоби на забій. І у проекті бюджету на 2014 рік на державну підтримку галузі тваринництва передбачено 900 мільйонів гривень.

  Також, за словами Миколи Присяжнюка, цьогоріч уперше планується виділити кошти на розбудову свердловин питної води на селі. Також відновлюється програма будівництва житла на селі, до якої долучаться центральний і місцеві бюджети.