• In English
 • 24 серпня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 24 серпня 2022 року о 18:41

  Уряд схвалив продовження реалізації проекту «Фінська підтримка реформи української школи». 23 серпня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про затвердження змін до Угоди між Урядом України та Урядом Фінляндської Республіки про реалізацію проекту «Фінська підтримка реформи української школи» від 5 березня 2018 року. Відповідну угоду між Україною та Фінляндією щодо продовження реалізації проекту підписали Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль і Прем'єр-міністр Фінляндської Республіки Санна Марін 26 травня 2022 року в м. Києві. Згідно з угодою, роботу проекту продовжено до 2023 року. Фінська підтримка реформи української школи (проект «Навчаємось разом») – це чотирирічна програма співпраці, яка почалася між Україною і Фінляндією в липні 2018 року і до якої приєднався ЄС у кінці 2018 року.

  Уряд схвалив рішення щодо посилення відповідальності за дітей під час евакуації. За відмову від обов’язкової евакуації дітей-сиріт осіб, які замінюють батьків, позбавлятимуть права на опіку. У разі відмови осіб, які замінюють батьків, від обов’язкової евакуації дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі тих, які виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, які перебувають під їх опікою чи піклуванням, які влаштовані в сім’ї патронатних вихователів, опіка чи піклування над такими дітьми припиняється, договори про влаштування таких дітей до прийомної сім’ї, про організацію діяльності відповідного дитячого будинку сімейного типу, про патронат над такою дитиною підлягають розірванню в односторонньому порядку. Нацсоцслужба на підставі інформації місцевих держадміністрацій, органів місцевого самоврядування про наявність у безпечних районах прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей патронатних вихователів, закладів, в яких передбачається цілодобове перебування дітей, визначить, куди будуть евакуйовані такі діти, з урахуванням їх віку та стану їх здоров’я.

  Охматдит отримав сучасне обладнання для нейрохірургічних та ортопедичних операційних. Нове обладнання значно розширило можливості у лікуванні деяких форм епілепсії, які раніше були неможливі. Також нейронавігація постійно використовується в лікуванні гідроцефалії та видаленні пухлин головного мозку. З кінця липня спеціалісти лікарні виконали вже понад 20 операцій з використанням нових технологій.

  Безплатні поїздки для 100 медичних закладів України: проект Uber з МОЗ та київським благодійним фондом для підтримки медичних спільнот. Uber запустив спільну ініціативу з Міністерством охорони здоров’я України та київською благодійною організацією «Солом’янські котики», щоб допомогти забезпечити безплатними проїздами медичних працівників майже 100 медичних закладів по всій Україні. У рамках ініціативи, запущеної в серпні, Uber після консультацій із МОЗ зобов’язався щомісяця надавати лікарням близько 35 000 промокодів на безплатні поїздки, що в грошовому еквіваленті відповідає сумі до 8 мільйонів гривень на місяць. Ініціатива триватиме до кінця листопада 2022 року.

  Видавництво «Ранок» за сприяння МОН і міжнародних партнерів прагне підтримати учнів, які мають право здобувати якісну системну освіту. Учням і педагогам видавництво надає відкритий доступ до електронних підручників для 1-5 класів з усіх предметів. Незалежно від місця перебування здобувачів освіти та вчителів, вони можуть вільно використовувати унікальний контент. Учні та вчителі отримають матеріали для відпрацювання необхідних навичок, а також доступ до чисельної мультимедійної бази контенту.

  23 серпня 2022 року завершилось подання вступниками заяв на бюджет до закладів вищої освіти на основі 11-ти класів, дипломів фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра. Подати заяви ще можна до 18-ї години. Після цього приймання заяв відбуватиметься тільки на контракт: додатковий набір у ЗВО можливий до 30 листопада. До 31 жовтня буде відкрита реєстрація електронних кабінетів вступників.

  Новацією цього року є переформатування Міжнародної української школи, яка має 40 партнерських шкіл за кордоном. Цей заклад не лише змінив свій статус – за законодавством тепер це ліцей, але й отримав Наглядову раду, значно розширив види діяльності: окрім традиційного екстернату, МУШ ще курує освітні хаби за кордоном.

  Handicap International та Міністерство соціальної політики України розпочали співпрацю. Відокремлений підрозділ Міжнародної Федерації HANDICAP (Handicap International) в Україні долучилися до програми надання багатоцільової фінансової допомоги людям, що постраждали від бойових дій на території України. Відповідний меморандум сьогодні підписала Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович та представник Handicap International Алексіс Барель. За умовами меморандуму 10 000 внутрішньо переміщених осіб та осіб без статусу ВПО зможуть отримати прямі грошові виплати у розмірі 2220 грн на місяць на особу протягом трьох місяців (з потенційним продовженням залежно від потреби). Партнери висловили свою готовність до співпраці та відмітили важливість і своєчасність створення та використання такого цифрового інструменту як єДопомога, що дозволяє верифікувати дані людей в потребі та уникнути дублювання, щоб якомога більша кількість українців отримала допомогу.

  24 серпня: Ситуація в соціальній сфері