• In English
 • 20 молодих науковців мають отримати річні гранти у розмірі 150 тис. грн
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 18 липня 2018 року о 15:49

  20 докторів наук віком до 45 років мають отримати річні гранти по 150 тис. гривень кожен. Проект відповідного розпорядження Президента України «Про призначення грантів Президента України докторам наук для здійснення наукових досліджень на 2018 рік» підтримано Урядом 18 липня 2018 року.

  «Для України надзвичайно важливо мати та підтримувати стимули для розвитку молодих науковців, адже це саме те покоління, яке ми сьогодні втрачаємо. Ці гранти Президента надаються саме молодим докторам наук. Я надзвичайно вдячна Президенту та Уряду за політику підтримки молоді в науці. Очевидно, що річний грант в розмірі 150 тис. гривень це не так багато. Однак Уряд рухається вперед, і ми поступово нарощуємо фінансування науки», –  зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

  Загалом на конкурс для здобуття грантів Президента України на 2018 рік подалися 95 кандидатів. За його результатами й було відібрано 20 найкращих проектів науковців, що отримають фінансування власних наукових досліджень.

  Роботи переможців охоплюють практично всі наукові напрями. Йдеться про підтримку досліджень з соціальної безпеки, політичних, географічних, хімічних та економічних наук. Найбільше відібраних проектів – фізико-математичного чи біологічного спрямування.

  Найближчим часом Президент має підписати схвалене Урядом розпорядження, після чого науковці зможуть отримати кошти.

  Нагадуємо, що за оцінкою Європейської дослідницької ради 79% наукових проектів, у яких беруть участь українські організації в межах програми «Горизонт 2020», зробили значний науковий прогрес чи науковий прорив.  

  Також важливо, що нещодавно Урядом було створено Національний фонд досліджень, який з 2019 року почне грантову підтримку наукових досліджень та розробок. Фонд розподілятиме кошти шляхом надання індивідуальних, колективних та інституційних грантів. Це означає, що система грантової підтримки буде гнучкою та даватиме більше можливостей для всіх українських науковців.