Головне:
Уряд посилив фінансування лікарень, які надаватимуть допомогу у надзвичайних ситуаціях на територіях, постраждалих від затоплення
На Миколаївщині, Херсонщині та Дніпропетровщині розгорнуто інфекційні хаби, де прийматимуть пацієнтів з гострими кишковими й іншими інфекційними хворобами
15 червня, у місті Дніпро відкрили перший в Україні Центр ветеранського розвитку
- Уряд посилив фінансування лікарень, які надаватимуть допомогу у надзвичайних ситуаціях на територіях, постраждалих від затоплення. Уряд схвалив постанову, яка вдвічі збільшує вартість пакета «Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях». Рішення стосується частини медзакладів на території Херсонської, Миколаївської та Дніпропетровської областей. Це дозволить лікарням сформувати більший запас «медичного кошика», необхідного для реагування на потенційні спалахи інфекційних хвороб на підтоплених територіях.
- На Миколаївщині, Херсонщині та Дніпропетровщині розгорнуто інфекційні хаби, де прийматимуть пацієнтів з гострими кишковими й іншими інфекційними хворобами. У цих лікарнях вже розгорнуто додаткові інфекційні ліжка. Лікарні Херсонщини та Миколаївщини вже забезпечені необхідними препаратами, у тому числі наборами для діагностики та лікування холери. Це швидкі тести для первинної діагностики та спеціальні набори медикаментів і медичних виробів для лікування. Наразі епідеміологічна ситуація є прогнозована та керована.
- 15 червня у місті Дніпро відкрили перший в Україні Центр ветеранського розвитку. Він забезпечуватиме створення сприятливих умов для реінтеграції ветеранів та членів їхніх сімей у суспільне життя за допомогою розвитку професійних навичок, перекваліфікації, сприяння зайнятості ветеранів та підготовки майбутніх помічників ветеранів.
- МОЗ разом зі Світовим банком запустило інфраструктурний проект «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine). Медзаклади з усіх областей України можуть подати заявки та отримати фінансування інфраструктурних проектів та проектів зі встановлення сонячних панелей. Це проекти з відновлення та модернізації пошкоджених внаслідок бойових дій державних або комунальних медзакладів та підвищення енергоефективності забезпечення доступу до альтернативних джерел енергії.
- 4 595 медиків-переселенців вже працевлаштувалися у регіонах тимчасового проживання. Серед них: 2 055 лікарів, 1 666 фахівців (медичних сестер/братів, акушерів, фельдшерів, асистентів фармацевтів) та 874 технічних працівників.
- Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги та Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня отримали сучасні операційні мікроскопи для нейрохірургії, придбані на кошти, які зібрали через UNITED. Це операційні мікроскопи, які використовуються у нейрохірургії для виконання найскладніших оперативних втручань. За їх допомогою нейрохірурги зможуть робити операції на головному та спинному мозку. Перевагою обладнання є якісне оптичне зображення, яке дозволяє збільшити до 14 разів.
- Уряд схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування телемедицини». Він передбачає внесення змін до законів України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» та «Про екстрену медичну допомогу». Такі зміни дозволять удосконалити підхід до формування та реалізації державної політики щодо розвитку телемедицини задля збереження і зміцнення здоров’я українців за рахунок доступності медичних послуг та розширення можливостей для пацієнтів. Зараз в Україні працює 7 пілотних проектів щодо надання медичної допомоги в умовах воєнного стану із застосуванням різноманітних телемедичних платформ – Teladoc Solo platform, Rehabilitation Gaming System, Epiqar, System Carebits, Healthbot «Home Doctor».
- 15 червня 2023 року Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий та віцепрезидент Європейської комісії Маргарітіс Схінас підписали рамковий документ про співробітництво у сфері освіти між Європейською комісією та Міністерством освіти і науки України. Сторони домовились про:
- Сприяння подальшій співпраці між закладами загальної середньої освіти та надання стороною ЄС підтримки вимушено переміщеним учням, зокрема через використання онлайн-платформ.
- Забезпечення українських учнів підручниками для Нової української школи.
- Розширення участі українських закладів освіти, установ, організацій у програмі ЄС з освіти, навчання, молоді та спорту Erasmus+.
- Сприяння взаємному визнанню академічних кваліфікацій.
- Участь Міністерства освіти і науки України в робочих групах та заходах у межах Європейського освітнього простору.
- Залучення Міністерства освіти і науки України до роботи європейської освітньої інформаційної мережі Eurydice Network.
- Підвищення спроможності українських спортивних та молодіжних організацій через розширення для них можливостей в межах програми Erasmus+.
- Мінсоцполітики впроваджує цілу низку пілотних проектів, що покликані створити систему соціальної підтримки військового та ветерана на всіх етапах несення військової служби, починаючи від моменту вступу на службу і завершуючи адаптацією у громаді. Міністерство активно запроваджує нові ініціативи у сфері надання підтримки за різноманітними напрямами, а саме:
- впровадження патронатної служби у військових частинах з липня 2023. Це дозволить працівникам цих служб брати на себе виявлення та вирішення цивільних питань і проблем військових. Також служба забезпечуватиме комунікацію з родинами військових, надання психосоціальної підтримки під час виконання військової служби;
- зміцнення соціального супроводу в територіальних центрах комплектування;
- соціальна підтримка через навчання та залучення соціальних працівників до мультидисциплінарних реабілітаційних команд у 17 медичних закладах України;
- сприяння у працевлаштуванні ветеранів із інвалідністю;
- розробка системи підтримки для сімей військових.
- Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко та Віце-президент Європейської комісії з питань популяризації європейського способу життя Маргарітіс Схінас підписали домовленість про співпрацю у сфері охорони здоровʼя. Згідно з підписаною декларацією, сторони:
- планують розвивати та поглиблювати співпрацю у сфері ментального здоровʼя. Мова про вдосконалення програми психологічної допомоги українським дітям;
- планують створити навчальні програми для людей, які працюють із дітьми, аби вони могли надавати психологічну допомогу, із врахуванням досвіду травматичних подій війни;
- планують покращити доступ до медичних послуг для біженців та переселенців з України, які наразі перебувають в державах-членах ЄС;
- погодили необхідність розробки механізму спільної закупівлі ліків у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
- обговорили продовження співпраці в науковій сфері через програму EU4Health.
- Міністерство освіти і науки України та Смітсонівський інститут (США) підписали Меморандум про співпрацю з метою розвитку наукової освіти. Його метою є підтримка молоді в Україні та співпраця щодо:
- Підтримки вчителів через професійний розвиток, який може передбачати курування Смітсонівським інститутом (за погодженням з Міністерством) можливостей професійного навчання через платформи дистанційного навчання.
- Прикладних ресурсних комплектів наукового навчання, які можна застосовувати у різному виконанні, зокрема як для формальних освітніх просторів, таких як школи, так і для неформальних навчальних просторів, таких як музеї, або у місцях тимчасового чи постійного проживання родин.
- Доступу учнів початкових класів (5-11 років) в українських цифрових навчальних центрах до особливих цифрових активів, які наявні в бібліотеці цифрового освітнього контенту Смітсонівського інституту «Дистанційне навчання» (наприклад, електронних книг, цифрових освітніх ігор, симуляцій, освітніх відеороликів).
-