• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 13 червня 2023 р. № 594
  Київ
  Про внесення зміни до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Внести зміну до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 р. № 1464 “Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 4, ст. 307), доповнивши його пунктом 1351 такого змісту:

  “1351. До запланованої та фактичної вартості медичних послуг, які передбачені пакетом медичних послуг “Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях” за договорами, укладеними з надавачами медичних послуг, перелік яких визначається Дніпропетровською, Херсонською та Миколаївською обласними військовими/державними адміністраціями за погодженням з МОЗ, з 1 червня по 31 серпня застосовується коефіцієнт 2.”.

  2. Дніпропетровській, Херсонській та Миколаївській обласним військовим/державним адміністраціям за погодженням з Міністерством охорони здоров’я подати протягом п’яти робочих днів з дня набрання чинності цією постановою Національній службі здоров’я перелік закладів охорони здоров’я, які готові надавати медичну допомогу в надзвичайних ситуаціях за укладеними договорами, до яких буде застосовано коефіцієнт 2.

  Дніпропетровська, Херсонська та Миколаївська обласні військові/державні адміністрації один раз на квартал можуть надавати до Національної служби здоров’я оновлений перелік закладів охорони здоров’я, які готові надавати медичну допомогу в надзвичайних ситуаціях (у разі потреби).

  Кошти, отримані закладами охорони здоров’я за збільшеним коефіцієнтом, можуть бути використані виключно для придбання лікарських засобів та медичних виробів, які використовуються для профілактики, діагностики та лікування хвороб відповідно до результатів оцінки епідемічних ризиків, які надаються установами громадського здоров’я.

  Національна служба здоров’я здійснює контроль за використанням коштів на придбання надавачами медичних послуг лікарських засобів та медичних виробів на цю мету, а також за наявністю у цих надавачів незнижувального запасу лікарських засобів, визначених вимогами до медичного кошика за пакетом медичних послуг “Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях”, та повідомляє щомісяця не пізніше 10 числа Міністерству охорони здоров’я про цільове використання коштів такими надавачами медичних послуг.

  3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 червня 2023 року.

           Прем’єр-міністр України                                               Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 73