• In English
 • 11 звільнених бранців Кремля відправились на реабілітацію та відпочинок до Латвії
  Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, опубліковано 10 грудня 2019 року о 18:37

  Перед поїздкою група колишніх бранців, серед яких ті, які були звільнені та повернулись додому 7 вересня цього року, зібралася у Латвійському посольстві для зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні Юрісом Пойкансом, Міністром у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Оксаною Колядою.

  «Ми дуже добре розуміємо вас та вашу боротьбу, тому ми так охоче підтримуємо вас. У програмі вашого перебування в Латвії не лише реабілітації, а й зустрічі та спілкування із нашими високопосадовцями та школярами. Я переконаний, що ви зможете розповісти їм про події в Україні, про боротьбу свого народу», – зауважив Посол Латвійської Республіки Юріс Пойканс.

  Очільниця Мінветеранів також наголосила на тому, що для відомства дуже важливе не лише повернення усіх громадян України додому, а й максимальна підтримка, забезпечення їх потреб та допомога родинам тих, хто досі незаконно позбавлений волі та перебуває в ув’язненні у РФ, в тимчасово окупованому Криму й частинах Донецької та Луганської областей на сході України.

  «Ми вже внесли відповідні зміни до постанови і тепер зможемо надавати грошову допомогу на правову підтримку родинам незаконно позбавлених свободи, щорічно, поки їхні близькі перебувають в ув’язненні. Також підготовлений законопроект щодо соціального захисту осіб, позбавлених свободи, який незабаром буде зареєстрований у Верховній Раді. Та просто зараз, ще не очікуючи нового закону ми вносимо зміни в наші нормативно-правові акти, аби максимально забезпечувати потреби тих, хто повернувся з полону, та тих, хто досі не зміг повернутись додому», – розповіла Міністр Оксана Коляда.

  Едем Бекіров та Павло Гриб, на знак вдячності за увагу та допомогу політв’язням з боку Латвії, подарували Послу сувеніри: книгу та власну картину.

  Група колишніх бранців Кремля проведе у Латвії 12 днів. Поїздка українців відбуватиметься у рамках розробленої Урядом Латвійської Республіки програми реабілітації.