• In English
 • 11 липня: Ситуація у соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 липня 2022 року о 17:09

  Головне:

  - Соціальні видатки збільшено на 73,8 мільярда - Україна залишається соціальною державою навіть попри виклики широкомасштабної війни. Мінсоцполітики вітає ухвалення народними депутатами України змін Державного бюджету України на 2022 рік, які передбачають збільшення фінансування соціальної підтримки людей та виплати пенсій.

  - Українські медики пройшли навчання з діагностики та лікування воєнних травм. Понад 60 українських лікарів із різних медичних закладів Києва, Львова, Тернополя, Хмельницького, Луцька та інших міст пройшли тренінги з діагностики травм та методів оперативного хірургічного втручання у випадку політравми. Подібне навчання є ефективним способом підвищити рівень знань та підготовку наших фахівців до викликів воєнного часу.

  - Понад 2,2 тис. аптек в Україні відпускають інсуліни. Протягом минулого тижня, за даними НСЗУ, в Україні 2208 аптек відпустили інсуліни. Частина аптек відновили відпуск препарат в областях, які перебували в зоні бойових дій та поряд: в Сумській, Чернігівській, Харківській, Донецькій областях. Впізнати аптеку, яка відпускає інсуліни за програмою реімбурсацій можна за позначкою “Доступні ліки. + Інсуліни”.

  - Представники МОН і УЦОЯО звернулися до українських освітян за кордоном із проханням долучитися до організації вступних випробувань за межами України. За 4 дні було прийнято понад 1700 заявок, що свідчить про підтримку, активність і пасіонарність освітян.

  - До 18 липня триває перший етап підтвердження участі в додатковій сесії НМТ через інформаційну сторінку. «За даними УЦОЯО, бажання складати тестування у цій сесії підтвердили понад 13 тис. осіб. Намір скласти НМТ у тимчасових екзаменаційних центрах України підтвердили приблизно 12 тис. осіб, за кордоном.

  - Вступ-2022: понад 13 тис. Осіб підтвердили участь у додатковій сесії НМТ. За даними УЦОЯО, бажання складати тестування у цій сесії підтвердили понад 13 тис. осіб. Намір скласти НМТ у тимчасових екзаменаційних центрах України підтвердили приблизно 12 тис. осіб, за кордоном – майже 1 тис. 400 осіб.

  - Понад 400 українських медзакладів розташовані на тимчасово окупованих територіях. Більше ніж 400 українських закладів охорони здоров'я опинилися на тимчасово окупованих росіянами територіях. Ворог вже зруйнував тут 87 об'єктів охорони здоров'я, 84 з яких – на Донеччині, і продовжує нищити медичну інфраструктуру регіону. Медикам, які працюють на тимчасово окупованих територіях, нараховується українська заробітна плата у розмірі не менше ніж 20 000 гривень для лікаря та 13 500 – для медичної сестри. На територіях, які перебувають у тимчасовій окупації, медики продовжують лікувати пацієнтів навіть, ризикуючи життям.