Угодою про асоціацію між Україною та ЄС (далі – Угода) (статті 461-469) передбачено створення спільних органів, зокрема Ради асоціації, Комітету асоціації, підкомітетів, Парламентського комітету асоціації та Платформи громадянського суспільства.Крім того, політичний діалог та діалог з питань політики на найвищому рівні між Сторонами відбувається на рівні самітів за участі Президента України та керівництваЄвропейського Союзу.
Рада асоціації здійснює моніторинг та контроль виконання Угоди та періодично переглядає функціонування Угоди у світлі її цілей. Також, Рада асоціації може розглядати важливі питання, що виникають в рамках цієї Угоди, та будь-які інші двосторонні або міжнародні питання, що становлять взаємний інтерес.
Комітет асоціації надає допомогу Радi асоціації під час виконання нею своїх обов’язків, складається з представників Сторін, головним чином, на рівні вищих посадових осіб, головування в ньому здійснюється по черзі представником України і представником ЄС.
Відповідно до статті 466 Угоди Комітетові асоціації надають допомогу підкомітети.
Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2014 р. № 700 «Питання підготовки та проведеннязасідань окремих двосторонніх органів асоціації між Україною та ЄС» визначено, що від України членами Ради асоціації є члени Кабінету Міністрів, а Комітету асоціації – є заступники міністрів з питань європейської інтеграції, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України, заступники керівників інших центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких належать питання виконання Угоди про асоціацію.
Парламентський комітет асоціації є форумом для членів Верховної Ради України і Європейського Парламенту для проведення засідань та обміну думками.
Платформа громадянського суспільства створена з метою інформування громадянського суспільства сторін про виконання Угоди та врахування їхнього внеску для її виконання.