• In English
  • Зусилля всіх сторін соціального діалогу необхідно спрямувати на подолання безробіття в Україні, - Юлія Свириденко
    Міністерство економіки України, опубліковано 14 вересня 2023 року о 12:39

    Ефективний соціальний діалог важливий у подоланні проблеми безробіття і зусилля всіх сторін мають бути спрямовані зараз на її вирішення. Про це зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко під час онлайн зустрічі з Єврокомісаром з питань зайнятості та соціальних прав Ніколасом Шмітом.

    “Одне з важливих питань, на якому ми зараз сфокусовані - подолання безробіття в Україні. За підсумками поточного року ми прогнозуємо, що рівень безробіття знизиться до 19%, проте це досить високий показник. Уряд запровадив низку програм для покращення ситуації на ринку праці - грантові програми для підприємців і охочих відкрити власний бізнес, ключовою умовою для отримання грантової підтримки бізнесом є створення нових робочих місць. Також діють навчальні програми й програми перекваліфікації, щоб люди могли здобути більш затребувану зараз спеціальність. Вважаємо, що всі сторони соціального діалогу - роботодавці, профспілки, органи влади - мають долучитися та об'єднати зусилля для вирішення проблеми безробіття”, - зазначила Юлія Свириденко.

    В ході зустрічі сторони обговорили також підготовку Плану України в  рамках роботи над програмою Ukraine Facility Європейського Союзу, важливим аспектом якого є соціальний діалог, перспективи реформування трудового законодавства та підтримки з боку західних партнерів адаптації вітчизняного законодавства до сучасних умов, майбутній візит до Києва делегації Європейської конфедерації профспілок.