• In English
 • Відбулась зустріч Оксена Лісового з Надзвичайним і Повноважним Послом ФРН в Україні Анкою Фельдгузен
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 07 червня 2023 року о 19:09

  Сьогодні відбулася зустріч Міністра освіти і науки України Оксена Лісового та Надзвичайного і Повноважного Посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анки Фельдгузен.

  «Німеччина є нашим надійним партнером. І ми особливо цінуємо ту підтримку, яку отримуємо зараз в умовах російсько-української війни. Зокрема, дуже вдячні за надану допомогу українським учням, студентам, викладачам, науковцям, які були вимушені через війну виїхати за кордон і нині перебувають у Німеччині», – зазначив Оксен Лісовий.

  Міністр повідомив, що серед пріоритетів команди Міністерства освіти і науки України є створення сталої взаємодії з міжнародною коаліцією донорів і партнерів. У фокусі уваги – безпека учасників освітнього процесу, відповідь на виклики війни, відновлення пошкоджених і зруйнованих закладів освіти та аналіз і продовження реформ загальної середньої, професійної та вищої освіти.

  Під час зустрічі сторони обговорили:

  • підтримку реформи професійно-технічної освіти, яку здійснюють Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) в Україні та Німецький державний банк розвитку KfW, у межах програми ЄС «EU4Skills: кращі навички для сучасної України»;
  • підтримку реалізації реформи «Нова українська школа», яку надає Goethe-Institut в Україні, зокрема через безкоштовне навчання вчителів закладів загальної середньої освіти на курсах підвищення кваліфікації та забезпечення їх сучасними навчальними матеріалами, а також надання у 2022 році 200 ноутбуків для вчителів німецької мови;
  • науково-технологічну співпрацу між Україною та Німеччиною в межах Програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа»;
  • ініціативу Німеччини з фінансування конкурсу проєкту зі створення в Україні спільних центрів передових досліджень під керівництвом провідних німецьких учених, яка передбачає співпрацю українських партнерів із університетами, науково-дослідними інститутами, компаніями за підтримки Федерального міністерства наукових досліджень і технологій Німеччини.

  Оксен Лісовий подякував пані Анці Фельдгузен за підтримку українських тимчасово переміщених дітей, доступ українських громадян до вищої освіти та сприяння в організації і проведенні в Німеччині національного мультипредметного тесту для українських вступників як в 2022, так і в 2023 роках.