• In English
  • Герман Галущенко: Реалізацію першого проекту ММР в Україні буде прискорено
    Міністерство енергетики України, опубліковано 09 листопада 2023 року о 14:44

    У межах візиту до Вашингтона Міністр енергетики України Герман Галущенко зустрівся з головним комерційним директором компанії NuScale Power Клейтоном Скоттом.

    Основна тема зустрічі - стан ліцензування проекту малого модульного реактора NuScale в США та можливості для впровадження і прискорення реалізації технології ММР в Україні. Це важливо, адже на сьогодні проект NuScale – це єдина технологія ММР, яка сертифікована Комісією з ядерного регулювання США та готова до комерційного впровадження.

    «Розвиток малих модульних реакторів в Україні є вкрай важливим для зміцнення енергетичної безпеки та незалежності нашої держави. Особлива їх роль – у використанні для заміщення постраждалих від російських обстрілів об'єктів вугільної генерації, а також для виробництва водню з метою декарбонізації економіки нашої країни», – зазначив Герман Галущенко.

    Співпраця України та компанії ї NuScale Power має тривалу історію. У 2021 році у присутності Міністра енергетики України Германа Галущенка NuScale Power та НАЕК «Енергоатом» підписали меморандум про взаєморозуміння. У межах його виконання фахівці НАЕК «Енергоатом» відвідали головний офіс NuScale у штаті Орегон та взяли участь у навчальному семінарі з метою ознайомлення з проектними особливостями технології малого модульного реактора (VOYGR).

    Під час зустрічі з Германом Галущенком Клейтон Скотт підтвердив попередні домовленості та запевнив у готовності компанії до ще активнішої співпраці з українською стороною задля їх втілення. Сторони домовилися залучати представників українських та американських промислових організацій до роботи задля прискорення реалізації першого проекту ММР в Україні. Інформація, яка буде надаватися NuScale, використовуватиметься українською стороною для планування подальших кроків із впровадження технології ММР в Україні.