• In English
 • Зустріч фінансового блоку G7: Сергій Марченко закликав пришвидшити розробку механізмів для спрямування активів рф на потреби України
  Міністерство фінансів України, опубліковано 18 квітня 2024 року о 17:17

  Міністр фінансів України Сергій Марченко виступив з промовою на зустрічі фінансового блоку G7 у рамках робочого візиту до Вашингтона, США, на Весняні збори МВФ та Світового банку.

  У заході взяли участь міністри фінансів та голови центробанків країн-членів G7, керівництво МВФ, Світового банку та Європейської Комісії.

  Темами обговорення стали забезпечення бюджетних потреб та механізми використання заморожених активів рф на користь України.

  Міністр фінансів відзначив зусилля країн G7, ЄС та МФО, які мали вирішальне значення для підтримки економічної та фінансової стабільності в Україні з початком повномасштабної війни.

  Окрім того, Сергій Марченко наголосив на заходах Мінфіну для збільшення власних надходжень держбюджету, як результат – зменшення потреби у зовнішньому фінансуванні.

  “Економіка України адаптувалася до повномасштабної війни і продовжує втримувати фінансову стабільність. Уряд демонструє свою ефективність. У І кварталі доходи бюджету збільшились на 62% у порівнянні до І кварталу 2023 року. Це на 13% більше аніж планові показники. За перші три місяці 2024 року Мінфін залучив 3,1 млрд доларів США для фінансування дефіциту бюджету за рахунок внутрішніх запозичень”, — зазначив Міністр фінансів.

  Проте, як було зазначено, всі ці заходи мають обмежений ефект. Фінансові потреби України в умовах війни є значними, міжнародна підтримка продовжує бути життєво необхідною.

  “Важливо знайти механізми, як забезпечити Україну необхідними засобами вже зараз. Саме тому нам потрібно пришвидшити розробку процедур використання заморожених російських активів для потреб України. Ці кошти потрібні Україні для якнайскорішої перемоги”, — сказав під час виступу Сергій Марченко.

  За підсумками зустрічі міністри фінансів та голови центробанків країн-членів G7 опублікували спільну заяву, у якій запевнили у продовженні пошуку механізмів, щоб росія заплатила за шкоду, яку вона завдала Україні. Фінансові лідери продовжать працювати над усіма можливими шляхами використання російських суверенних активів для підтримки України відповідно до міжнародного права.