• In English
 • Зрозумілий алгоритм державного екологічного контролю забезпечить прозорі правила роботи для бізнесу, - Роман Шахматенко

  За останні 30 років незалежності України ніхто не приділяв увагу оновленню законодавства щодо державного екологічного контролю. У результаті - маємо недосконалу систему, що має невідповідності та прогалини. До чого це призводить? Підприємства-забруднювачі з легкістю маніпулюють зобов’язаннями, а інспектори не мають достатнього інструментарію для реалізації своїх повноважень (не допуски на перевірки, низький рівень штрафів тощо).

  Про це повідомив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Шахматенко під прес-конференції щодо законопроектів 4167 про зменшення промислового забруднення та 3091 про державний екологічний контроль.

  «Законопроект №3091 запровадить зрозумілий алгоритм роботи державного екологічного контролю. На сьогодні ті штрафи, що є у Кодексі про адміністративні порушення, досить замалі для великих підприємств-забруднювачів. Ми вводимо нову систему відповідальності юридичних осіб та адміністративно-господарські санкції, перезапускаємо роботу Держекоінспекції та створюємо принципово новий орган, де інспектор з охорони навколишнього середовища матиме відповідальність, а також достатні права та повноваження для ефективної роботи», - розповідає Роман Шахматенко.

  За його словами, буде створено автоматизовану систему державного екологічного контролю для мінімізації людського фактору в роботі інспекції. Зокрема:

  • система дозволить відслідковувати кожен крок інспектора у часі та просторі;
  • з’явиться база даних про суб’єктів господарювання, що перевіряються, а також всі дозвільні та інші документи до моменту початку перевірки, що скоротить час її проведення;
  • автоматична відео-аудіо фіксація усього, що робить інспектор;
  • відслідковування ефективності інспектора від початку перевірки до моменту стягнення збитків та штрафів.

  «Цей закон встановить прозорі та зрозумілі правила роботи для бізнесу, які буде складно обійти. Ми сподіваємося, що нас підтримають народні депутати, і вже скоро інспекція нарешті зможе реалізувати свої повноваження», - підсумував він.