Щонайменше 530 мільйонів гривень у межах усіх програм політики «Зроблено в Україні» Уряд передбачив на підтримку виробників Закарпаття. Ця сума не є лімітом, адже чим активніше бізнеси регіону подаватимуться на програми підтримки, тим більше коштів зможуть отримати. Про це заявила Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі Президента України Володимира Зеленського із місцевими виробниками та обговорення політики «Зроблено в Україні».
«Підтримка виробників — це питання нашої економічної самодостатності. Адже до 40% коштів при купівлі українського повертається назад у бюджет у вигляді податків. Стратегічна мета політики «Зроблено в Україні» — змінити структуру економіки та наростити виробництво товарів з високою доданою вартістю. На підтримку бізнесу цього року передбачено понад 45 мільярдів гривень. З цієї суми щонайменше 530 млн грн припало на Закарпаття. Виробники регіону вже активно користуються цими інструментами — зокрема, доступними кредитами, грантами, програмою розвитку індустріальних парків. Ми очікуємо, що всі програми в рамках політики «Зроблено в Україні» будуть продовжені і у наступному році», — наголосила Юлія Свириденко.
Як зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки України, Закарпаття стало одним із лідерів за кількістю релокованого бізнесу. Офіційно зареєстровані у регіоні близько 400 релокованих бізнесів.
Загалом від початку вторгнення тут зростає кількість нових компаній. У порівнянні з 1 січня 2022 року зареєстровано майже на 3 тисячі більше нових юридичних осіб.
Завдяки у тому числі новому бізнесу, торік вдалося у 1,7 раза збільшити надходження до місцевих бюджетів на фоні 2021 року.
Податкове навантаження з податку на прибуток по області складає 3,4%, що є найбільшим в Україні. Приріст податку на прибуток до минулого року склав понад 300%.
Регіон прийняв виробничі бізнеси, що раніше не були притаманними для Закарпаття — машинобудування і металообробка. Лідерами за галузями серед релокованих бізнесів стали також деревообробка і сільське господарство.
Виробників закликали скористатися повним спектром можливостей, які пропонує держава в межах політики «Зроблено в Україні»:
Для малого і мікробізнесу в області працює вже три офіси «Зроблено в Україні», де можна дізнатися про актуальні програми підтримки малих підприємців — мікрогранти, програми перенавчання та навчання, програми компенсацій за працевлаштування різних категорій населення. Підприємці можуть спільно із фахівцями центрів написати та подати документи, необхідні для отримання гранту. Такі офіси вже працюють у Мукачево, Ужгороді та Хусті.
Як підкреслила Юлія Свириденко, Уряд продовжує працювати над розширенням чинних програм та над запровадженням нових інструментів для підтримки виробників. Вона закликала місцевих підприємців активніше долучатися до участі в програмах.