• In English
 • Зміни правил проведення торгів у системі Prozorro забезпечать рівний доступ бізнесу до тендерів, - Надія Бігун
  Міністерство економіки України, опубліковано 04 січня 2023 року о 16:48

  Після тимчасового скасування одного з елементів процедури торгів на Prozorro, власне аукціону, Уряд очікує на покращення ефективності закупівель. Зміна умов має збільшити економію в системі, простимулювати учасників переглянути свої підходи і одразу заходити на торги з тою мінімальною ціною, з якою вони готові підписувати контракт. На цьому наголосила заступник Міністра економіки України Надія Бігун під час онлайн-брифінгу 4 січня.


  Участь у заході також взяли в.о. директора ДП «Прозорро» Наталя Шимко і перший заступник фракції «Слуга народу», народний депутат Андрій Мотовиловець.


  «З початком блекаутів конкуренція в системі закупівель суттєво зменшилася, як і кількість учасників. На кінець грудня 88% торгів фактично вже проходило без аукціонів – лише з одним учасником. Щоб змінити цю ситуацію і дати бізнесу впевненість, що правила гри будуть рівні, було прийнято рішення про зміни правил проведення торгів на Prozorro. Це тимчасове рішення. Разом з тим, ми продовжимо діалог з бізнесом для того, щоб відслідковувати ситуацію та за необхідності приймати відповідні рішення», - зазначила Надія Бігун, відповідаючи на питання від ЗМІ.


  Заступник Міністра підкреслила, що у будь-якому випадку стратегія поведінки учасників торгів має змінитися. Раніше вони закладали певну «маржу» в ціну, за рахунок якої могли знижувати ціну на аукціоні. Відтепер торги проходитимуть в один етап, коли перша запропонована ціна є остаточною. Щоб перемогти в тендері, учасникам потрібно буде одразу подати найнижчу оптимальну для них пропозицію. Уряд очікує на позитивні економічні наслідки такого підходу.


  «Ми розраховуємо, що наші дії допоможуть нам зберегти конкуренцію в торгах, тому що саме відкрита конкуренція – це найкращий запобіжник того, щоб не створювати корупційні ризики», - відмітила Надія Бігун.


  Також учасники онлайн-брифінгу запевнили, що систему Prozorro будуть розвивати, адаптувати до сучасних реалій і робити більш гнучкою до нових викликів. Зокрема, Мінекономіки візьме у роботу пропозицію щодо застосування аукціонів за звичайною системою для торгів з великими сумами. Окремо, заступник Міністра Надія Бігун подякувала за конструктивний зворотній зв’язок від всіх учасників ринку, який дає можливість розвиватися українському бізнесу.