• In English
 • Зміни в свідомості українського суспільства щодо гендерної рівності вже є незворотними, – Іванна Климпуш-Цинцадзе на Другому Українському жіночому конгресі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 07 грудня 2018 року о 19:32

  Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе виступила на другому Українському жіночому конгресі у дискусійній панелі «Як впливають міжнародні зобов’язання на дотримання рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері безпеки: український та світовий досвід».

  На цьогорічному Конгресі виступили впливові політики України та міжнародні партнери. Мета заходу – об’єднати учасників та свідомих громадян довкола ідеї забезпечення гендерної рівності в різних сферах життя українського суспільства.

  «Гендерна рівність у країні – це засадничий принцип сталого розвитку будь-якого демократичного суспільства, – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Зміни на краще вже є незворотними. Українське суспільство готове та прагне змін в гендерному аспекті, у нас є свідомий запит на рівність. Про це свідчать і результати Національного опитування в Україні, проведеного цього року на замовлення мого Офісу».

  Вона розповіла, що, за результатами опитування, 81% жінок та 73% чоловіків оцінили питання рівності чоловіків і жінок для себе як «важливу» та «дуже важливу» проблему. Окрім того, на запитання «Наскільки важливо для вас, щоб Україна стала повноцінно функціонуючою демократією?» значна більшість респондентів у кожному регіоні стверджує, що для них це «важливо» чи «дуже важливо». Загальнонаціональний рівень підтримки цього питання складає 81%.

  Також Віце-прем’єр-міністр зазначила, що виклики гендерної рівності у сфері безпеки і оборони є надзвичайно актуальним питанням в умовах воєнного стану та військової агресії Російської Федерації.

  «Україна – єдина з 79 країн, яка ухвалила Національний план дій на виконання Резолюції Радбезу ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» під час активної фази військового конфлікту, – зауважила Іванна Климпуш-Цинцадзе. – За останні два роки ми отримали значні позитивні зміни в цій царині, якими можемо пишатися. У вересні, після проміжної оцінки імплементації Національного плану дій, Уряд затвердив оновлений документ, що суттєво розширив групи осіб, потреби яких повинні враховуватися в роботі державних інституцій та коло проблем, на вирішення яких спрямована реалізація плану.

  Серед особливостей оновленого Плану Іванна Климпуш-Цинцадзе також назвала посилення інституціалізаціі. Згідно з ним, необхідно ухвалити відомчі та місцеві плани дій, визначити структурні підрозділи, фахівців, відповідальних за виконання Плану 1325. Наразі 15 областей та м. Київ мають свої плани з його реалізації.

  Також Віце-прем’єр-міністр відзначила покращення балансу представництва жінок і чоловіків у секторі безпеки та оборони, зокрема представництва жінок саме на керівних посадах. До цього в Плані йшлося лише про збільшення представництва жінок.

  Окрім того, розширено цільову групу Плану: додані такі категорії, як жінки та чоловіки, які перебували в полоні, у т.ч. зазнали катувань, сім’ї осіб, які зникли безвісти в ході конфлікту, вдови, учасники та учасниці військової операції та їх родини.

  В оновленому Плані зосереджено увагу саме на гендерно зумовленому насильстві, у тому числі сексуальному, пов’язаному з конфліктом, адже згідно з Резолюцією РБ ООН 1820 сексуальне насильство є однією з тактик війни та загрожує міжнародному миру та безпеці.

  «Наразі починає свою роботу Міністерство в справах ветеранів, тому найближчим часом долучимо і його до реалізації Національного плану дій», – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Крім того, вона оприлюднила результати аналізу гендерних профілів областей, проведеного її Офісом на основі даних обладміністрацій. Дослідження, серед багатьох показників, також включало реалізацію програм реабілітації ветеранів АТО, в тому числі жінок.

  «Найвищий відсоток проходження програм реабілітації жінками у Тернопільській області – 38 % та Івано-Франківській – 13,7%, а найнижчий – в Харківській та Донецькій – 3,1% та 4,8% відповідно, – зазначила вона. – У Волинській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Полтавській, Чернігівській областях жодна жінка не пройшла реабілітаційної програми. У Полтавській та Закарпатській області – жодна людина не пройшла програми реабілітації. Тому є над чим працювати».

  Довідково

  Український жіночий конгрес – це громадська організація, яка формує порядок денний з гендерної політики для Верховної Ради України, Уряду, місцевих громад, приватного та громадського секторів та медіа-спільноти. Другий Український жіночий конгрес відбувається 7-8 грудня 2018 року у м. Київ за ініціативи Міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді України «Рівні можливості» та за підтримки міжнародних партнерів. У 9 дискусійних платформах беруть участь понад 80 провідних українських та зарубіжних спікерів та експертів. Серед більше 500 учасників – найактивніші успішні жінки і чоловіки з політики, бізнесу, неурядових організацій та медіа.

  Зміни в свідомості українського суспільства щодо гендерної рівності вже є незворотними, – Іванна Климпуш-Цинцадзе на Другому Українському жіночому конгресі Зміни в свідомості українського суспільства щодо гендерної рівності вже є незворотними, – Іванна Климпуш-Цинцадзе на Другому Українському жіночому конгресі Зміни в свідомості українського суспільства щодо гендерної рівності вже є незворотними, – Іванна Климпуш-Цинцадзе на Другому Українському жіночому конгресі