• In English
 • Жодна країна у світі не має такого досвіду управління енергетичним сектором в умовах війни, як Україна, — Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 12 квітня 2022 року о 00:23

  Сьогодні Міністр енергетики України Герман Галущенко взяв участь у заході Енергетичного Співтовариства щодо безпеки і стабільності енергосектору України під час війни та його відновлення у післявоєнний час.

  Герман Галущенко наголосив, що енергетичний фронт діє з першого дня російського вторгнення в Україну і успішно витримує надзвичайні виклики, спричинені війною.

  «Жодна країна у світі не має такого досвіду управління енергетичним сектором в умовах війни, як Україна. Сподіваюсь, і не матиме», - наголосив Герман Галущенко.

  Проте український енергетичний сектор значно постраждав від військових дій, зокрема, й фінансово. Підтримка ліквідності українського енергетичного ринку вимагає дієвого рішення, яке можливе лише за умови дозволу комерційної торгівлі значними обсягами електроенергії між енергосистемою України та енергосистемою ЄС.

  «Важливо, щоб енергетична система України залишалася стійкою. Навіть у часи війни. Міністерство, регулятор, компанії працюють цілодобово і повністю злагоджено. Ми маємо необхідні ресурси для стабільного забезпечення споживачів енергією. Також ми маємо резерви, які можна використовувати за потреби. Все це дає нам впевненість у подальшому стійкому функціонуванні енергосистеми», - зазначив Герман Галущенко.

  Єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон своєю чергою високо оцінила роботу України у забезпеченні стабільності енергетики в умовах війни і закликала всіх до солідарності у підтримці України та подальшій спільній роботі для розвитку енергетичного сектору.

  Одним з найважливіших напрямків підтримки з боку міжнародних партнерів є посилення санкцій проти росії.

  «Саме енергетичні санкції є дуже болючими для агресора, і наша мета – унеможливити для росії енергетичні доходи, які вона «вливає» у війну проти України. Ми вдячні за санкції ЄС, включаючи 5-й санкційний пакет і майбутнє вугільне ембарго. Ми цінуємо позицію окремих країн і компаній, які з власної ініціативи впровадили обмеження на закупівлю російської нафти і газу. Я переконаний, що лише повне ембарго на російські енергоносії зупинить фінансування звірств проти українських громадян, у тому числі невинних дітей», – наголосив Герман Галущенко. І також закцентував увагу на тому, що ядерний тероризм з боку росії — це тема, яка має залишатися на порядку денному для всіх держав Європи та міжнародних організацій.

  Міністр подякував за безпрецедентну підтримку української енергетики з боку міжнародної спільноти.

  «Протягом усього надзвичайно важкого часу ми відчули дуже сильну підтримку з боку наших партнерів. Ми отримуємо не лише політичну підтримку, а й гуманітарну допомогу, технічне обладнання тощо. Я щиро вдячний Європейській Комісії, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, державам-членам та компаніям, які солідарно підтримують нас. Окрема подяка Енергетичному Співтовариству за фонд, який ви створили для підтримки і відновлення енергетичного сектору України. Завдяки вам і мотивації моїх колег енергетичний фронт тримається міцно і дає відсіч агресору», - наголосив Герман Галущенко, додавши, що Україна продовжить впроваджувати найкращі світові стандарти та практики, зміцнювати енергетичну безпеку, впроваджуючи принципи Європейської зеленої угоди.