• In English
 • Земельні відносини під час воєнного стану: які зміни в роботі електронних аукціонів?

  Експерти програми USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО), залучені Міністерством аграрної політики та продовольства України, підготували відповіді на найпоширеніші запитання щодо Закону № 2145-IX  про земельні відносини під час воєнного стану.

  У попередніх публікаціях ми інформували, на які саме землі поширюється дія цього Закону, про дію Закон в часі, а також про використання й обрахунок нормативної грошової оцінки (НГО) землі.

  Тут розповідаємо про електронні аукціони в умовах воєнного часу.

  ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

  Чи заборонено зараз набувати у власність земельні ділянки/права оренди на земельних аукціонах в системі «Прозорро.Продажі»?

  Відповідно до Закону № 2145-IX земельні торги щодо прав оренди, емфітевзису, суперфіцію щодо земельних ділянок с/г призначення державної, комунальної власності не проводяться. Заборони щодо проведення земельних торгів з продажу земельних ділянок (прав їх оренди) інших категорій земель законом не встановлено.

  На земельних торгах у системі «Прозорро.Продажі» (після ухвалення Закону № 2145-IX) придбали право оренди с/г землі та уклали договір. Зареєструвати не можемо. Як це зробити та почати користуватися землею?

  Право оренди можна буде зареєструвати тільки з відновленням роботи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

  Чи можна організовувати аукціон із продажу права оренди земельної ділянки не с/г призначення (наприклад, водного фонду тощо) через систему «Прозорро.Продажі», якщо лот сформовано «під ключ» зі всіма необхідними документами відповідно до Земельного кодексу України?

  Скасовано тільки торги, які стосується земель с/г призначення. Заборони продажу на земельних торгах права оренди на земельні ділянки, які мають інше цільове призначення, Законом № 2145-IX не встановлено.

  Право на оренду сформованої земельної ділянки виставлено для продажу на земельних торгах у системі «Прозорро.Продажі». Відповідно до Протоколу про результати земельних торгів торги не відбулись (подано заяву від одного учасника). Раді необхідно ухвалювати рішення про скасування торгів чи вони скасовані автоматично з огляду на те, що набув сили Закон № 2145-IX?

  Норма закону має пряму дію. Окреме рішення про скасування торгів ухвалювати необов'язково.

  Укладений договір після проведення електронних земельних торгів потрібно реєструвати чи необхідно дочекатися, коли запрацюють реєстри?

  Законом № 2145-IX така реєстрація не передбачена. Потрібно зареєструвати не договір, а право оренди після відновлення роботи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

  Увесь посібник із найпоширенішими запитаннями та відповідями про земельні відносини на час воєнного стану (за Законом №2145-IX) доступний за посиланням.

  Завантажити матеріали роз’яснення Закону №2145-IX, типові договори можна за посиланням.

  Вебінар «Земельні відносини в умовах воєнного стану» доступний за посиланням.