• In English
 • Уряд розширив напрямки, за якими визначатимуть шкоду та збитки, завдані довкіллю України внаслідок військової агресії рф

  Уряд розширив напрямки, за якими визначатимуть шкоду та збитки, завдані довкіллю України внаслідок військової агресії рф. Відповідні зміни до Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії рф, затвердив сьогодні Кабінет Міністрів України.

  Повномасштабне російське вторгнення наносить непоправної шкоди довкіллю та природній спадщині України. За даними Пентагону, з 24 лютого цього року рф завдала по Україні понад 1900 ракетних ударів. Авіаудари росії знищують нафтобази, пошкоджують газо, нафто, аміакопроводи. У результаті пожеж та руйнування таких об'єктів в атмосферне повітря потрапляє значна кількість забруднюючих речовин та парникових газів, вибухи забруднюють ґрунти, поверхневі і підземні води, знищують рослинність і тваринний світ.

  “Міндовкілля з перших днів війни продовжує збирати та документувати усі докази екозлочинів окупантів. Уже зараз відомо, про понад сотню таких випадків. Для прикладу, рф здійснила близько 30 ракетних ударів по українських нафтобазах, а бойові дії різної інтенсивності велися на майже 3 млн га лісів, що призвело до збільшення площ лісових пожеж у 25 разів, порівняно з аналогічним періодом 2021 року. При цьому при згоранні одного гектара лісу, шкода від викидів забруднюючих речовин у повітря, може складати понад 1,3 млн гривень”, - повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

  Щоб правильно оцінити екологічні збитки, Міндовкілля розробляє спеціальні методики з обрахування шкоди компонентам довкілля. Сьогодні Уряд своїм рішенням розширив перелік напрямків та показників “екологічної сфери”, які оцінюються.

  До переліку збитків додалися такі категорії:

  • збитки водним ресурсам;
  • шкода атмосферному повітрю;
  • шкода земельним ресурсам.

  Документ також розширив показники таких напрямків, як втрати лісового фонду, надр, акваторії морів, збитки природно-заповідному фонду. Крім того, уточнений перелік державних органів виконавчої влади, які визначатимуть шкоду та збитки за наведеними напрямками.

  Нагадаємо, що 22 квітня набрала чинності розроблена Міністерством Методика визначення розміру шкоди завданої землі та ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану.