• In English
 • «Зелений» перехід – це шлях до зміцнення енергетичної незалежності і національної безпеки, – Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 04 грудня 2023 року о 11:11

  Україна стане провідним хабом «зеленої» енергетики у Європейському співтоваристві, де виробництво енергії поєднується з розвитком «зелених» технологій.

  На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час онлайн-звернення до учасників Конференції ООН зі зміни клімату COP28, що триває у Дубаї. Очільник Міненерго взяв участь у дискусії про важливість «зеленого» переходу, до якої також долучилася європейський комісар з питань енергетики Кадрі Сімсон та представники енергетичних компаній.

  «Війна показала, що розвиток відновлюваних джерел енергії є більш важливим, ніж просто питання генерації. Це елемент енергетичної безпеки країни. І цей досвід, який засвоїла Україна, актуальний для Європи і для всього світу», - зазначив Міністр.

  Герман Галущенко підкреслив, що синхронізація української енергосистеми з європейською ENTSO-E у перші тижні повномасштабної війни дозволила не тільки підтримати стійкість української енергомережі, але і підсилила європейських партнерів.

  Міністр подякував єврокомісару Кадрі Сімсон за підтримку України та її енергосектору у ці складні часи і запевнив, що солідарність партнерів допоможе і надалі зміцнювати енергетичну безпеку континенту, зокрема шляхом інтеграції України до європейських енергетичних ринків.

  «Відновлювані джерела енергії – важлива складова нашої стратегії на майбутнє. Ми вже працюємо над розробленням відповідних проєктів. І це відповідає баченню Президента Володимира Зеленського: Україна стане енергетичним хабом Європи», - підкреслив він.