• In English
 • Зелені облігації дозволять муніципалітетам залучити і здешевити фінансування для масштабних проектів з енергоефективності


  В.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура під час ефіру на телеканалі «Рада» повідомив, що зелені облігації дозволять муніципалітетам залучити і здешевити фінансування для масштабних проектів з енергоефективності.

  Із 1 липня ц.р. підприємства, корпорації, банки, інші фінансові установи вже мають право емітувати зелені облігації. Адже набув чинності відповідний закон.

  Водночас для випуску зелених облігацій публічними емітентами та запуску повноцінного ринку ведеться робота над вторинним законодавством.

  Паралельно з цим Держенергоефективності шукає муніципалітетів-партнерів для реалізації пілотних проектів з випуску зелених облігацій.

  «Ми закликаємо муніципалітети вже зараз готувати пропозиції щодо проектів, які потребують реалізації на місцях. Зелені облігації дозволять здешевити фінансування проектів. Зі свого боку, ми шукаємо підтримки міжнародних партнерів для підготовки якісних ТЕО та оцінки «зеленості» проектів», - повідомив він та додав, що Агентство відкрите до співпраці та консультацій.

  Переваги зелених облігацій для органів місцевого самоврядування наступні:

  • диверсифікація можливостей залучення фінансування на реалізацію дороговартісних «зелених» проектів;
  • емітенту зелених облігацій необов’язково потрібна застава під залучення позикових коштів;
  • випуск зелених облігацій, як правило, дешевший порівняно із отриманням банківських кредитів;
  • позитивні історії випуску зелених облігацій покращують інвестиційну привабливість, діловий клімат та конкурентоспроможність міста (регіону).

  Нагадаємо, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на засіданні 07.07.2021 року схвалила Рекомендації щодо реалізації або фінансування проектів екологічного спрямування шляхом емісії зелених облігацій.