• In English
 • Зелене світло "митному безвізу” – Україна передала європейській стороні необхідні інструменти для приєднання
  Міністерство фінансів України, опубліковано 31 серпня 2022 року о 21:28

  Сьогодні, 31 серпня 2022 р., українська сторона передала європейській стороні необхідні інструменти для приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами.

  Цій події передувала цілеспрямована митна політика та консолідовані зусилля української влади й бізнесу для розгортання NCTS на локальному рівні, а також для успішного проходження двох оціночних місій Європейської Комісії (ЄК). Окрім того, виклики війни у центрі Європи об’єднали ЄК та дружні країни для підтримки євроінтеграційних процесів України, зокрема, у митній сфері. У результаті, 25 серпня 2022 р. 35 країн – учасниць міжнародних митних конвенцій офіційно запросили Україну приєднатися до європейської родини спільного транзиту та спрощень у транскордонній торгівлі.

  «Міжнародне застосування NCTS, у доповнення до реінжинірингу програми АЕО та системи митних спрощень, – це основний інструмент для швидкого проходження товарів через митницю зі збереженням безпеки на кордоні під час війни. З приєднанням до міжнародних митних конвенцій та запуском відповідних законодавчих змін Україна виконає 81% своїх зобов’язань Угоди про асоціацію з ЄС у митній сфері. Досягнення у міжнародній митній політиці суттєво наближають Україну як країну-кандидата до вступу в ЄС», – підкреслив заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

  Напередодні, 30 серпня, Президент України Володимир Зеленський підписав Закони, що дозволяють розпочати міжнародне застосування NCTS та розширити систему митних спрощень:

  «Ці ключові політичні рішення в контексті приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту ухвалювалися всіма країнами-партнерками надзвичайно оперативно, все відбулося буквально упродовж останнього місяця. Для нас дуже важлива як солідарність, яку виявляють країни Конвенції, так і їх безпосередня підтримка, яка допомагає Україні послідовно виконувати всі необхідні дії для запровадження європейських митних процедур», – зазначив заступник голови Держмитслужби Владислав Суворов.

  З приєднанням України до Конвенції український бізнес отримає нові можливості:

  • працювати за принципом «один транспортний засіб – одна декларація – одна гарантія» та прискорити проходження товарів через митний кордон України;
  • користуватися перевагами та спрощеннями спільного транзиту, які має бізнес у 35 країнах Конвенції та які складають повну картину митних спрощень разом із тими, які були вже надані в межах програми АЕО у 2019 р.;
  • ширший допуск до спрощень навіть без статусу АЕО, а також можливість застосовувати знижені ставки мита на сировину для виробництва на внутрішній ринок, ширші можливості попередніх рішень тощо.

  «Політичне рішення 35 країн запросити Україну до Конвенції про процедуру спільного транзиту є оцінкою зусиль України та визнанням великого прогресу, досягнутого для запровадження процедури спільного транзиту. Це спонукає Євросоюз продовжувати допомогу на митному *напрямі*», – повідомив міжнародний експерт з питань митниці Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) Вітяніс Алішаускас.

  «Міжнародне застосування NCTS разом із реінжинірингом програми митних спрощень дає старт розвитку в Україні митних хабів та ринку фінансових митних послуг, заохочує бізнес до детінізації прибутку, відкриває нові можливості на міжнародному ринку для багатьох галузей української економіки. Це еволюція у митній сфері, яка має замінити відносини контролюючого органу з бізнесом на взаємну співпрацю під девізом «безпека та партнерство». Лише такий формат дасть одночасно безпеку кордону та підтримку економіки», – розповіла радник заступника Міністра фінансів України, координатор митних реформ Офісу підтримки реформ при Мінфіні Оксана Ніканорова.

  З інформацією щодо нових можливостей, які надає спільний транзит бізнесу, можна ознайомитись на офіційних сайтах Мінфіну та Держмитслужби.

  Презентацію можна завантажити за посиланням.