• In English
 • «Зелена» трансформація енергосектору: Міненерго і Програма розвитку ООН в Україні розпочинають нову програму співпраці
  Міністерство енергетики України, опубліковано 15 січня 2024 року о 17:23

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з керівництвом Програми розвитку ООН (UNDP), під час якої партнери презентували нову Програму співпраці «Build back greener». Вона спрямована на відбудову українського децентралізованого енергосектору та прискорення «зеленого» переходу.

  Участь у зустрічі взяли заступник регіонального директора Бюро ПРООН у країнах Європи та Центральної Азії Нік Рене Хартманн, постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє і заступник постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс, а також заступники Міністра енергетики України Ярослав Демченков та Світлана Гринчук.

  Очільник Міненерго подякував ПРООН за допомогу українському енергосектору та участь організації в проектах, що дозволяють посилювати стійкість енергосистеми.

  «Ми дуже цінуємо співпрацю з ПРООН. Її ефективність підтверджують реалізовані проекти - уже встановлені високовольтні трансформатори, а також передані газові турбіни від наших японських партнерів. Це важливі складові посилення нашої енергетичної безпеки і стійкості енергосистеми», - підкреслив Герман Галущенко.

  Нова програма співпраці передбачає коротко- та довгострокові проекти «зеленої» трансформації енергетичного сектору. А саме реконструкцію підстанцій високої та середньої напруги, зміцнення стійкості критичної муніципальної інфраструктури завдяки децентралізації генерації, децентралізовану модель виробництва «зеленої» енергії, підвищення енергоефективності в громадських будівлях.

  Міністр наголосив, що нарощування потужностей розподіленої генерації відіграє важливу роль у підготовці до наступної зими.

  Також під час зустрічі обговорювалися напрямки співпраці у збільшенні частки відновлюваних джерел енергії.

  Герман Галущенко зауважив, що відповідні цілі – невід’ємні складові Енергетичної стратегії України, яка відповідає загальноєвропейському Зеленому курсу і глобальним кліматичним цілям.

  Очільник Міненерго також акцентував на перспективах впровадження і розвитку «розумних» мереж та мікромереж в Україні та залученні потенційних інвесторів для реалізації відповідних проектів.