• In English
 • Збройні Сили отримали унікальні комплекси перевірки якості продуктів харчування
  Міністерство оборони України, опубліковано 22 серпня 2018 року о 16:34

  22 серпня у Києві, за участю Міністра оборони Степана Полторака відбулась передача Збройним Силам України унікального мобільного комплексу перевірки якості продуктів харчування.

  «Ми закупили перші три мобільні комплекси, які забезпечать швидке, від 45 хвилин до однієї доби, визначення якості харчування, – зазначив Степан Полторак – Це найкращі мобільні лабораторії, які будуть перевіряти якість харчування особового складу».

  За словами Міністра оборони, два комплекси найближчим часом вирушать в район проведення Операції об’єднаних сил для перевірки якості харчування особового складу, залученого до проведення операції, а одна буде працювати в тилу на базах, складах, сховищах, а також у пунктах постійної дислокації військових частин.

  Як повідомив начальник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України полковник Дмитро Марченко, кожен з цих комплексів складається з двох лабораторій – бактеріологічної та ветеринарно-санітарної експертизи. Обладнання здатне визначати якість продуктів харчування та їх відповідність встановленим стандартам та нормам.

  «Це поки що єдині в країні лабораторії, і наразі наявні вони лише в Міністерстві оборони. Закупівля цих унікальних комплексів проведена за результатами торгів», – зазначив офіцер.

  Дмитро Марченко також зазначив, що час розгортання комплексу складає менше 30 хвилин. Обладнання, яке відповідає стандартам НАТО, може працювати автономно упродовж 5 діб. Такий термін роботи забезпечує генераторна установка. Мобільні лабораторії також обладнані холодильниками, кондиціонерами, обігрівачами та іншим обладнанням, яке забезпечує мобільність їх роботи. Комплекс може оперативно вирушити у будь-яке місце, та проводити випробування.