• In English
  • Збільшення власного видобутку, зменшення споживання та акцент на енергоефективність – це для нас енергетична незалежність, – Наталія Бойко

    Заступник Міністра з питань європейської інтеграції в ефірі телеканалу «Еспресо» прокоментувала питання щодо перспектив збільшення видобутку газу в Україні. При цьому наголосила, що збільшення власного видобутку, зменшення споживання та акцент на енергоефективність – це для нас енергетична незалежність.  Наталія Бойко також зауважила, що минулого року було незначне збільшення видобутку, а цього року передбачено значно суттєвіше, оскільки  протягом минулого року було прийнято кілька важливих законопроектів, зокрема щодо зменшення ренти на нові свердловини та щодо дерегуляції у сфері видобування.  «Цей пакет, зменшення ренти та дерегуляція, повинен стимулювати компанії заходити в Україну», - підкреслила Наталія Бойко.

    Окремо вона зупинилася на питанні співпраці з місцевими громадами. За її словами, компаніям буде легше працювати з місцевими громадами, тому що вступив у дію закон про децентралізацію ренти. Відтепер 5% ренти залишатиметься на місцях, і в людей не буде відчуття, що їхню землю просто використовують.

    Наталія Бойко, коментуючи питання  реформ у газовому секторі, акцентувала на питанні забезпечення газом споживачів. «Має бути повне забезпечення постачання і продажу газу», - наголосила заступник Міністра. У контексті розмови про монетизацію субсидій, Наталія Бойко зазначила, що такі кроки є загальноєвропейською практикою та дієвим стимулом підвищення енергоефективності.