• In English
 • Збільшення пропускної спроможності міждержавних перетинів між Україною та Європою і підготовка до зими - теми засідання Ради міністрів енергетики ЄС
  Міністерство енергетики України, опубліковано 17 жовтня 2023 року о 19:05

  Ситуація в енергетичному секторі України напередодні складної зими стала однією з ключових тем засідання Ради міністрів енергетики Європейського Союзу, до якого онлайн долучився Міністр енергетики України Герман Галущенко. 

  Засідання відбулося під головуванням Віце-президента Уряду Іспанії Терези Рібери та за участі єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон. Герман Галущенко повідомив колегам, що ворог уже почав випробовувати українську енергетику на стійкість,  протягом вересня - жовтня завдаючи точкових ударів. 

  «Ми в очікуванні нової зимової битви: росіяни знову планують масовано атакувати наші енергетичні об’єкти. Але солідарність європейських країн і спільна підтримка енергетичного фронту – це наша зброя проти росії. Завдяки цій солідарності ми виграли битву минулої зими, переконаний, переможемо і цього разу», - зазначив Міністр, подякувавши колегам за постійну підтримку та допомогу. 

  Тереза Рібера запевнила, що європейська сторона продовжуватиме підтримку українського енергосектору у посиленні стійкості енергосистеми, а також шукатиме можливості для допомоги у децентралізації генерації.

  Єврокомісар Кадрі Сімсон своєю чергою зазначила, що Європейська Комісія продовжуватиме допомагати українській енергетиці, зокрема фінансово. 

  Вона анонсувала, що ENTSO-E ухвалить рішення щодо збільшення пропускних спроможностей міждержавних перетинів між Україною і європейськими державами у листопаді, що дозволить забезпечити балансування енергосистеми у разі значного впливу ворожих атак. Також Кадрі Сімсон відзначила важливість кроку щодо використання ядерного палива, виготовленого спільно компанією Westinghouse та фахівцями Енергоатому, на ядерному реакторі типу ВВЕР-440 однієї з українських АЕС. 

  Окремо обговорювалося забезпечення ядерної і радіаційної безпеки у зв‘язку з окупацією росією найбільшої в Європі атомної станції – Запорізької АЕС. Учасники засідання підкреслювали необхідність якнайшвидшої деокупації та демілітаризації ядерного об'єкта.

  Під час засідання представники профільних міністерств окремо підтвердили свою солідарність з Україною і запевнили у продовженні надання підтримки нашій державі та її енергетичному сектору.