• In English
 • Збереження та промоція нематеріальної культурної спадщини українського народу є одним з пріоритетних завдань Мінкультури, - Євген Нищук
  Міністерство культури України, опубліковано 11 грудня 2018 року о 15:48

  Сьогодні, 11 грудня, у Києві розпочалася Всеукраїнська конференція «Імплементація Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи», організована Міністерством культури України спільно з Українським центром культурних досліджень.

  Метою форуму є підбиття підсумків виконання пунктів Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини та звіт про проведені заходи щодо охорони, збереження та популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини, що внесені до місцевих/регіональних списків, Національного переліку, Міжнародних списків ЮНЕСКО за 2018 рік.

  Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що сьогоднішній захід об’єднав фахівців та представників різних державних інституцій, які присвятили своє життя забезпеченню життєздатності сфери нематеріальної культурної спадщини і сподвижників усвідомлення того, що наша спадщина це є те, що рухає нас у майбутнє.

  «Я радий відзначити, що в останні два роки значно активізувалась  робота в напрямку збереження нематеріальної культурної спадщини. Адже зберегти багатство народної культури українців, яка є основою нематеріальної культурної спадщини нашого народу, є сьогодні одним із пріоритетних завдань Міністерства культури України. Упродовж 2018 року до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України внесено 7 нових елементів, і за цим стоїть наполеглива та кропітка робота  цілої когорти фахівців. Цього року Мінкультури розробило та направило номінаційне досьє «Традиція Косівської мальованої кераміки» на розгляд чергової сесії Міжурядового комітету для включення до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства», - сказав Євген Нищук.

  Він також відзначив, що впродовж  цих років Міністерство активно співпрацює з компанією «Google Україна», у тому числі, у питанні підготовки Інтернет-ресурсу «Нематеріальна культурна спадщина», яка є частиною проекту «Автентична Україна», до якого вже входять 3D-тури «Музеї України просто неба», «Дерев’яні церкви Карпатського регіону», «Оперні театри».

  «Таким чином, ми знайомимо світ з нашими культурними надбаннями та об’єктами культурної спадщини. Щиро сподіваюсь, що сьогоднішня конференція стане справжньою платформою однодумців для обговорення важливих питань  нематеріальної культурної спадщини», - підкреслив Міністр культури. 

  Під час відкриття заходу  України Євген Нищук вручив диплом лауреата премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини у 2018 році – Олексію Томишину, унікальному скрипалю з с. Нижнє Селище  Хустського району Закарпатської області.

  Учасниками Всеукраїнської конференції стали фахівці з питань збереження та охорони нематеріальної культурної спадщини, керівники обласних управлінь культури, центрів народної творчості, носії живих традицій нематеріальної культурної спадщини, науковці та інші.

  У рамках заходу також відбудеться презентація Віртуального музею нематеріальної культурної спадщини, створеного за підтримки Українського культурного фонду, та  книги «Елементи нематеріальної культурної спадщини України».