• In English
  • Заяви керівництва ДП «НЕК Укренерго» про зростання ціни електроенергії для промисловості є некоректними
    Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 12 липня 2019 року о 15:58

    Заяви керівництва державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» про нібито зростання на 30% вартості електроенергії для промислових споживачів через запуск прозорого ринку електроенергії  є некоректними. Як свідчать дані аналізу ситуації від Міністерства енергетики і вугільної промисловості України, розрахунок «Укренерго» базується на результатах торгів на Українській енергетичній біржі, коли цінова пропозиція дорівнювала ціні на електроенергію за умов пікових навантажень – 2375 грн\мВт. Але ця пропозиція, як виявилося, була ситуативною і не була підтримана ринком. Продавець електроенергії – ПАТ «Центренерго» – знизив ціну до середньозваженої, і за перші сім днів функціонування ринку електроенергії «Центренерго» продавав електроенергію по середньозваженій ціні в 1599 грн\мВт рівним графіком. При цьому ця вартість, як показує аналіз виробничих процесів, може і далі знизитися – до 1300 грн\мВт. В компанії «Центренерго» планують знизити ціну до заявленого показника вже у найближчі місяці.

    Виходить, що розрахунки НЕК «Укренерго» щонайменше некоректні, адже апелюють до некоректних цінових показників. Більше того, сьогодні, коли ринок електроенергії функціонує всього два тижні, говорити про зростання ціни в принципі недоречно, адже не вступила в силу низка інших супутніх ринковим процесам факторів – як наприклад, ціна на балансуючому ринку або місячний баланс. Робити будь-які цінові оцінки можна лише після щонайменше місяця роботи ринку.