• In English
 • Завдяки реформам вже у 2023 році Україна зможе вийти на зростання економіки фактично у 5% щороку, — Денис Шмигаль
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 02 червня 2021 року о 16:02

  Україна доєднається до більш ніж 100 країн світу, які впроваджують середньострокове бюджетне планування. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 2 червня.

  Очільник Уряду нагадав, що нещодавно було затверджено два вкрай важливі документи: Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2022—2024 роки та Бюджетну декларацію на 2022—2024 роки.

  «У Бюджетній декларації ми відобразили цілі державної політики у всіх сферах і обсяг коштів платників податків, які будуть спрямовані на їх досягнення. Тобто, люди побачать в перспективі трьох років, на що саме підуть їхні податки», — зауважив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр відзначив, що відповідно до затверджених документів дефіцит бюджету має повернутися до планових 3% вже з 2023 року, а державний борг планується зменшити до рівня менш ніж 50% ВВП.

  «Це означає, що ми менше будемо витрачати на обслуговування боргів і більше будемо витрачати на медицину, оборону та освіту. Також планується зменшити частку ВВП, яку перерозподіляє держава через свої видатки. Тобто, більше грошей буде залишатися у людей та бізнесу, і вони самі зможуть вирішувати, як їх витрачати», — зазначив Глава Уряду.

  Також, згідно з документами, зростання зарплат в наступні 3 роки складатиме приблизно 8-10% на рік з урахуванням інфляції. У свою чергу інфляція, як зазначив Прем’єр-міністр, має повернутися до таргету в 5% вже у 2023 році, а у 2022 складе 6,2%.

  «Завдяки проведеним реформам вже у 2023 році зможемо вийти на стійкий тренд зростання економіки фактично у 5% щороку. Це дасть змогу забезпечити й зростання пенсій, і зростання зарплат, і збільшення видатків на медицину, оборону, освіту, дорожнє будівництво та підтримку бізнесу. Загалом видатки бюджету в наступні 3 роки також зростуть приблизно на 300 млрд грн», — сказав Денис Шмигаль.

  Завдяки реформам вже у 2023 році Україна зможе вийти на зростання економіки фактично у 5% щороку, — Денис Шмигаль