• In English
  • Завдяки Програмі 5-7-9% держава підтримала бізнес під час карантину
    Міністерство фінансів України, опубліковано 10 серпня 2021 року о 09:12

    В умовах коронакризи Програма 5-7-9% сфокусована на збереженні та захисті діючого бізнесу. Понад 21,5 тис. кредитних угод укладено у рамках Програми. Завдяки Програмі 5-7-9% держава підтримала бізнес, використовуючи інструментарій та підходи аналогічні тим, що використовувались у переважній більшості країн Європейського Союзу, забезпечивши конкурентні переваги українського бізнесу на міжнародному ринку.

    За результатами 2020 року підприємці, які взяли участь у Програмі 5-7-9%, збільшили обсяг відрахувань до Державного бюджету за податком на прибуток на 19%, за ЄСВ – на 8%.

    Під час підготовки антикризових заходів у рамках Програми 5-7-9% Урядом України вивчався європейський досвід та успішні приклади реалізації таких програм. З початку пандемії всі без виключення державні банки розвитку Європи запровадили програми з підтримки, передусім короткострокової ліквідності МСП, для подолання негативних наслідків карантинних обмежень шляхом видачі короткострокових кредитів на поповнення обігових коштів під 0% річних. При цьому надавалась 100% державна гарантія для всіх без виключення підприємств. В багатьох країнах Європи антикризові заходи подовжені до кінця 2021 року.