• In English
 • Завдяки підписаній кредитній угоді Україна отримає додаткових 150 млн дол. для підтримки вразливих верств населення
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 05 травня 2020 року о 18:21

  5 травня 2020 року відбулася церемонія підписання кредитної угоди між Україною та Світовим банком для отримання додаткового фінансування у розмірі 150 мільйонів доларів США в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» для розширення та вдосконалення соціальної допомоги сім’ям з низьким рівнем доходу.

  Серед учасників церемонії були: представники Світового банку, зокрема, виконуючий обов’язки Директора Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Алекс Кремер, Міністр соціальної політики Марина Лазебна, Міністр фінансів Сергій Марченко. Завдяки підписаній кредитній угоді Україна отримає, зокрема, 50 мільйонів доларів для підтримки вразливих верств населення у період епідемії COVID-19 та 100 мільйонів доларів для поліпшення рівня соціального захисту найбільш вразливих категорій населення.

  50 мільйонів доларів для посилення соціальної підтримки населення під час заходів, спрямованих на подолання пандемії COVID-19, які Україна може отримати вже у травні цього року, будуть спрямовані на підтримку найбільш незахищених категорій населення. Також за рахунок цих коштів на час карантину буде підвищено розмір субсидії і встановлено особливі умови призначення цього виду підтримки тим, хто через карантин втратив роботу.

  Кошти, що надаються як додаткове фінансування для проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який впроваджується Мінсоцполітики за підтримки Світового банку з 2014 року, будуть перераховуватися до Державного бюджету України за умови забезпечення Урядом підвищення ефективності та адресності державної підтримки вразливих верств населення, впровадження додаткових соціальних послуг та послуг з активації до працевлаштування для працездатних одержувачів соціальної допомоги з метою подолання бідності.

  При цьому передбачається удосконалення програми допомоги малозабезпеченим сім'ям з метою сприяння всебічному та справедливому охопленню вразливих верств населення, здійснення заходів для зниження залежності одержувачів від соціальних виплат, забезпечення підвищення адресності програми житлових субсидій та інші заходи, покликані забезпечити ефективність соціальної підтримки та покращення якості життя населення.

  Очікується, зокрема, що інтеграція програм виплат соціальної допомоги із соціальними послугами спростить систему, зменшить соціальне відчуження бідних домогосподарств, покращить вплив виплат на бідні домогосподарства, зменшить фіскальний тиск та запобігатиме виникненню залежності від соціальної допомоги.