• In English
 • Завдяки освітній складовій має розпочатися новий етап розвитку авіаційної галузі України, – Сергій Шкарлет під час наради в НАУ
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 03 червня 2021 року о 20:42

  Сьогоднішня нарада щодо стратегічних шляхів розвитку підготовки фахівців авіаційної галузі – новий поштовх для авіагалузі спільно з освітою. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, який долучився он-лайн до робочої наради, що відбулася в Національному авіаційному університеті сьогодні, 3 червня 2021 року.

  «Вірю, що під керівництвом ректора Національний авіаційний університет зможе показати, що база підготовки авіаційних кадрів у нас потужна, а галузь спроможна забезпечувати розвиток нашої держави. Авіація – це великий замкнутий цикл, який формує навколо себе інженерну думку, передові досягнення науковців, освіту, туризм і робочі місця», – зауважив Міністр.

  Сергій Шкарлет наголосив, що він готовий до співпраці та підтримає рішення, які будуть ухвалені за результатами наради.

  У заході взяли участь перший заступник Міністра освіти і науки України Микола Кизим, заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко, заступник Голови Державної авіаційної служби України Ігор Зелінський, керівник Державного підприємства «Украерорух» Андрій Ярмак, а також керівники провідних українських авіаційних підприємств та приватних компаній.

  Ректор НАУ Максим Луцький привітав учасників та відзначив необхідність співпраці між закладами вищої освіти і стейкхолдерами авіаційної галузі.

  «Україна – авіаційна держава, яка має значний потенціал розвитку цієї галузі. І наша зустріч має перезавантажити, а фактично відновити необхідні для співпраці відносини між освітою і державним та приватним авіаційними секторами, для яких ми й готуємо кадри», – сказав він.

  За його словами, НАУ має всі складові для того, щоб бути основним науковим, навчальним, профорієнтаційним і дискусійним майданчиком задля втілення стратегії з розвитку підготовки фахівців авіаційної галузі.

  «Ми прагнемо об’єднати всі зацікавлені сторони: державу в особі державних підприємств, аеропорти та їх кадрові потреби, науку й бізнес, тобто компанії з авіаперевезень. Об’єднати таким чином, щоб наша кадрова школа чітко відповідала потребам галузі й міжнародному вектору її розвитку», – додав Максим Луцький.

  Учасники наради обговорили шляхи координації роботи між закладами освіти та майбутніми роботодавцями, стратегічні завдання авіаційної галузі України, інтеграцію української авіації в спільний простір ЄС, розвиток міжнародного освітнього партнерства у сфері підготовки авіаційних кадрів.

  За підсумками наради між Національним авіаційним університетом та Асоціацією «Аеропорти України» цивільної авіації було підписано Меморандум про співпрацю.

  Також ухвалено рішення про створення профільної робочої групи з питань співпраці між освітянами, ЗВО і майбутніми роботавцями. До робочої групи ввійшли представники НАУ, Державної авіаційної служби України, Авіакомпанії «SkyUp» та інші.

  Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила закон України щодо продовження двостороннього співробітництва у науково-технічній сфері між Україною та Сполученими Штатами Америки.