• In English
 • Завдяки енергоефективним заходам родини можуть зменшити витрати на комунальні послуги та покращити комфорт у своїх оселях


  Про переваги енергоефективних заходів для населення, а також використання відновлюваних джерел енергії повідомив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура у прямому ефірі Українського радіо.

  Держава надає підтримку родинам, які планують підвищити енергоефективність своєї оселі. У цьому році у рамках «теплих кредитів» приватні домогосподарства можуть отримати компенсацію:

  • 20 % - на твердопаливні котли;
  • 35 % - на енергоефективні заходи (а також на нове обладнання: системи накопичення енергії, електрозарядки для електромобілів, розумні лічильники електричної енергії).

  Окрім фінансової підтримки – компенсації за «теплим кредитом», учасники програми заощаджують від 20% до 50% витрат на комунальні послуги.

  Наприклад, приватне домогосподарство на Закарпатті скористалося «теплими кредитами» послідовно чотири рази, замінивши вікна на енергоефективні, провівши утеплення будинку, встановивши  твердопаливний котел та радіатори опалення. Загальна сума кредитів склала майже 169 тис. гривень, з яких 51 тис. грн. компенсовано державою.

  До  модернізації домогосподарство споживало 800 м3 газу (у грудні 2018 р.), а після усіх робіт - 200 м3 газу (у грудні 2020 року). У результаті завдяки енергоефективним заходам родина зменшила споживання газу на 75%.

  «Енергоефективність – це вигідна інвестиція у власний добробут, у майбутнє, у капіталізацію свого будинку», - зауважив Костянтин Гура та додав, що термомодернізовані будинки зростають у ціні.

  Детальніше про «теплі кредити», а також переваги встановлення сонячних електростанцій у домогосподарстві можна дізнатися із аудіозаписів: