• In English
 • Завдяки ДОЗ-2020 очікується постачання військової продукції на понад 10 мільярдів гривень, - Андрій Таран
  Міністерство оборони України, опубліковано 09 лютого 2021 року о 11:11


  Завдяки виконанню державного оборонного замовлення попереднього року, у 2021 році очікується постачання військової продукції на суму понад 10 мільярдів гривень. Здійснені у 2020 році замовлення (укладені контракти) вже дозволяють Збройним Силам України отримати цього року 10 млн штук боєприпасів, 3 300 ракетно-артилерійських систем, 2 700 приладів розвідки та спостереження, понад 320 автомобілів, більше 60 бронетранспортерів та броньованих машин, близько чотирьох десятків безпілотних авіаційних комплексів, а також шість літаків, — повідомив Міністр оборони Андрій Таран.

  За його словами, планування заходів із закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення відбувалося ще у 2020 році за діючим на той час законодавством. Процедури закупівлі за діючими контрактами продовжуються відповідно до попереднього законодавства. Наразі йде процес формування нормативно-правової бази для забезпечення виконання норм нового Закону «Про оборонні закупівлі» та здійснюється перехід на планування заходів та бюджету.

  «Міноборони бере активну участь у відпрацюванні нормативно-правової бази для забезпечення реалізації норм Закону «Про оборонні закупівлі». Процес узгодження нормативно-правових актів завершується. У визначені в Указі Президента України строки вони будуть розглянуті і прийняті Урядом», — зазначив Андрій Таран.

  У 2021 році увага Міністерства оборони фокусуватиметься на адаптації механізму закупівель військової продукції під вимоги Закону України «Про оборонні закупівлі». Положення цього Закону на заміну державного оборонного замовлення запроваджують нові конкурентні і прозорі процедури закупівлі озброєння та військової техніки та іншої оборонної продукції. Окремі закриті закупівлі без винятків передбачають конкурентні процедури, а пропозиції виробників проходитимуть розгляд міжвідомчих комісій та отримають максимально можливе інформування суспільства.

  «Слід враховувати, що виробництво озброєння має тривалий виробничий цикл, приміром, ті ж високотехнологічні комплекси виготовляються більше одного року. Профінансувавши та уклавши ще минулого року контракти на суму у понад 10 мільярдів гривень, ми забезпечили партнерів обіговими коштами, що, у свою чергу, з початку року гарантувало безперебійну роботу десятків підприємств оборонно-промислового комплексу, серед яких, наприклад, ДККБ «Луч», ДП ХКБМ ім. О Морозова, ДП «Іскра» та інші», — наголосив Андрій Таран.

  Міністерством оборони наразі визначені пріоритети розвитку Збройних Сил. Протягом 2021 року українська армія отримуватиме нову і модернізовану зброю відповідно до визначеної та узгодженої потреби за передбаченим державним бюджетом України фінансуванням.