• In English
 • Завдяки проекту «Навчаємось разом» надруковано понад 361 тис. підручників для 5-х класів НУШ
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 05 липня 2023 року о 16:42

  Проект «Навчаємось разом», що співфінансується ЄС та Міністерством закордонних справ Фінляндії, допоміг забезпечити 5 класи Нової української школи підручниками. На виділені донорами 1,2 млн євро проект через українські друкарні надрукував понад 361 тис. підручників природничої галузі за новими модельними навчальними програмами для 5 класу НУШ. Про це 4 липня 2023 року повідомив Міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

  «Фінляндія та ЄС – не лише надійні партнери, а й справжні друзі. Ми підбиваємо підсумки проекту «Навчаємось разом», але я переконаний, що наша співпраця триватиме й надалі. У межах проекту також було надруковано 361 тисячу підручників із природознавства для 5 класу. Допомога із забезпеченням учнів підручниками – ще один важливий крок у підтримці нашими партнерами реформи «Нова українська школа», – наголосив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

  Держава щорічно виділяла кошти на придбання сучасної навчальної літератури, зокрема на 2022 рік МОН було заплановано видання підручників та посібників для учнів 5 та 9-х класів. Однак внаслідок повномасштабної російської військової агресії суттєво зменшилися видатки на сферу освіти, що унеможливило фінансування видання.

  Тому у грудні 2022 року МОН звернулося із проханням розглянути можливість фінансування проектом «Навчаємося разом» видання підручників з природничої освітньої галузі. У січні 2023 року Наглядова рада проекту затвердила рішення підтримати прохання МОН. Для цього проект виділив 1,2 млн євро.

  «Дізнавшись про необхідність підтримати МОН із друком підручників, ми не могли лишитись осторонь. Адже якісний і сучасний підручник – це одна з ключових складових Нової української школи, підтримувати яку покликаний наш проект. Упевнений, наші спільні зусилля допоможуть зробити навчання українських школярів ефективнішим і цікавішим», – повідомив керівник проекту «Навчаємось разом» Яркко Лампіселька.

  На виділені кошти 5 українських друкарень, які було обрано через відкритий конкурс за правилами ЄС, надрукували 361 367 примірників підручників природничої галузі для п’ятого класу за новими модельними навчальними програмами НУШ:

  · «Пізнаємо природу» підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти (Біда Д. Д., Гільберг Т. Г., Колісник Я. І);

  · «Пізнаємо природу» підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти (Коршевнюк Т. В., Ярошенко О. Г.);

  · «Пізнаємо природу» підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти (Мідак Л. Я., Фоменко Н. В., Гайда В. Я., Подолюк С. М., Кравець В. І., Кравець І. В., Олійник І. В., Пушкар З. М., Банах С. В., Стахурська В. П., Козловська Л. П.);

  · «Пізнаємо природу» підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти (Шаламов Р. В., Ягенська Г. В.);

  · «Пізнаємо природу» підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти (Янкавець О. О., Дубчак О. Д., Ільченко Г. В.);

  · «Природничі науки» підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти (Засєкіна Т. М., Білик Ж. І., Лашевська Г. А.);

  · «Довкілля» підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти (Григорович О. В., Болотіна Ю. В., Романов М. В.).

  Перелік підручників, які друкували, був затверджений наказом МОН від 14.06.2022 р. № 545 «Про затвердження переліку підручників для 5 класу закладів загальної середньої освіти, що можуть видаватися за кошти державного бюджету». ІІ етап конкурсу з відбору підручників не проводився з огляду на запроваджений в Україні правовий режим воєнного стану відповідно до Закону України від 12.05.2015 № 389-VIII «Про правовий режим воєнного стану».

  Підручники також розповсюдили серед визначених МОН та ІМЗО обласних логістичних центрів.


  Довідково

  «Навчаємось разом» – це спільна загальнонаціональна програма співпраці (2018 – 2023) Фінляндії та Європейського Союзу для допомоги Міністерству освіти і науки України в імплементації НУШ.

  Найважливіші завдання проекту:

  · навчання педагогів і адміністраторів шкіл;

  · покращення сприйняття реформи НУШ серед освітян та широкої громадськості;

  · розвиток освітнього середовища;

  · поліпшення викладання української як другої мови серед національних меншин.

  Проект був втілений FCG Finnish Consulting Group Ltd у співпраці з Гельсінським університетом.