• In English
 • Завдяки геліосистемам українські дитячі садочки отримають безперебійне гаряче водопостачання

  “18 геліосистем – для перших 18 громад та їхніх дитячих садочків! Усе це – задля енергоефективності та енергетичної стійкості бюджетних установ, а також комфорту і гідних умов для дітей та працівників. Завдяки підтримці Уряду Німеччини ми розпочали важливий для громад проект “Енергія сонця для діточок”, - наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва на брифінгу в ІА “Укрінформ”.

  Енергетична безпека та комфорт у закладах дошкільної освіти – один із безумовних пріоритетів держави, особливо у такі складні часи повномасштабного вторгнення росії в Україну.

  Серед рішень, що допоможуть дитячим садочкам стати енергетично стійкими, – енергоефективні та «чисті» технології.

  Тому Держенергоефективності за підтримки Уряду Німеччини розпочало проект «Енергія сонця для діточок», у рамках якого планується надати громадам, які пройдуть відбір, сучасні геліосистеми (сонячні колектори) для встановлення на дитячих садочках. 

  Завдяки енергії сонця геліосистеми забезпечать безкоштовне і безперебійне, впродовж усього року, гаряче водопостачання у закладах дошкільної освіти, які стануть переможцями відбору. 

  Як результат – комфортні умови перебування дітей та вихователів. 

  Окрім цього, дитячі садочки стануть більш енергоефективними та будуть заощаджувати бюджетні кошти на оплаті комунальних послуг.

  Головне – у дитячих садочках не буде перебоїв із гарячим водопостачанням, навіть під час російських терористичних атак на енергосистему.

  «Разом із нашим надійним партнером – GIZ закликаємо громади ставати більш енергоефективними та взяти участь у проекті «Енергія сонця для діточок». Впевнена, що успішний запуск цієї ініціативи дозволить в майбутньому розширити цей проект та його можливості для українських громад», - повідомила Голова Держенергоефективності.

  Як показує практика, подібні проекти не лише актуальні, а й ефективні. До прикладу, у Кривому Розі дитсадок, що перейшов на сонячні колектори, майже вдвічі зменшив споживання електроенергії та фактично повністю відмовився від бойлерів.

  «Ми запрошуємо усі громади активно подавати заявки. Термін – до 12 листопада 2023 року. Громада має подати заяву та пакет документів. Серед дуже вагомих і обов’язкових умов – наявність укриття та впровадженої системи енергоменеджменту», – повідомила Ганна Замазєєва.

  «Енергоефективність – це та енергія, яка не є витраченою. Для нас це і енергобезпека, і економія коштів, і комфорт. Тому ми сподіваємось, що започаткування такого проекту для громад буде лише початком і він буде розвиватися й надалі», – наголосила Іма Хренова-Шимкіна, директор проекту «Просування енергоефективності та імплементації директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується GIZ за дорученням ряду Німеччини.

  З умовами участі можна ознайомитися на сайті Держенергоефективності: https://saee.gov.ua/uk/news/5090