• In English
 • Затверджено Положення про Національну премію України імені Бориса Патона
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 26 травня 2022 року о 14:37

  24 травня 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким затверджено Положення про Національну премію України імені Бориса Патона.

  Національна премія України імені Бориса Патона є державною нагородою України, яка присуджується:

  • за видатні наукові дослідження, які сприяють подальшому розвитку гуманітарних, природничих і технічних наук, позитивно впливають на суспільний прогрес та утверджують високий авторитет вітчизняної науки у світі;
  • за розроблення і впровадження нової техніки, матеріалів і технологій, нових способів і методів лікування та профілактики захворювань, що відповідають рівню світових досягнень;
  • за роботи, які становлять значний внесок у вирішення проблем охорони довкілля та гарантування екологічної безпеки;
  • за створення підручників для закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти, вищої освіти, що відповідають сучасним вимогам і сприяють ефективному опануванню знань, істотно впливають на поліпшення підготовки майбутніх спеціалістів.

  Національна премія може бути присуджена лише один раз за життя, а також посмертно.

  Щороку за результатами конкурсу надається не більше пʼятнадцяти Національних премій.

  Національну премію присуджують указом Президента України, який оприлюднюють в установленому порядку, як правило, до дня народження Бориса Патона — 27 листопада.

  Особа, яку нагороджено Національною премією, іменується «лауреатом Національної премії імені Бориса Патона», їй виплачують грошову частину Національної премії в розмірі, що зазначена у відповідному Указі Президента України про присудження Національної премії.

  Нагадаємо, 25 антарктичних країн підтримали Україну та влаштували демарш представнику РФ під час наради з Договору про Антарктику.