• In English
 • Затверджено Каталог типових посад державної служби

  Наказом НАДС № 246-20 затверджено Каталог типових посад державної служби і критерії віднесення до таких посад. Документ визначає перелік сімей та рівні посад, містить їх опис та інші критерії, що допоможуть провести класифікацію різних посад держслужби.

  Каталог розроблено для використання керівниками державної служби в державних органах, працівниками служб управління персоналом, керівниками структурних підрозділів та державними службовцями. Втім, найперше він стане у нагоді учасникам експериментального проєкту щодо запровадження системи оплати на основі класифікації  посад (розпорядження КМУ від 11.11.2020 №1414-р). А це: Секретаріат Кабінету Міністрів, Міністерство фінансів, Міністерство цифрової трансформації, НАДС з територіальними підрозділами. І лише після успішної апробації, з урахуванням необхідних доопрацювань, Класифікацію посад поширять на інші державні органи.

  Невдовзі для представників пілотних органів буде проведено навчання в рамках короткострокової програми  підвищення кваліфікації «Проведення класифікації посад державної служби».  Після чого учасники пілотного проєкту розпочнуть проведення  класифікації посад державної служби, відповідно до Каталогу. Очікується, що вже у березні будуть отримані перші результати класифікації. НАДС забезпечить їх узагальнення та перевірку.

  Ці, а також інші заходи дозволять сформувати єдині підходи в оплаті праці всіх державних службовців. 

  Ознайомитися з Каталогом типових посад державної служби і критеріями віднесення до таких посад  можна на сайті НАДС -  http://bit.ly/3oRIXjK

  Все про реформу оплати праці можна знайти тут - http://bit.ly/38InJzP

  Нагадуємо, що при проведенні класифікації посад у 2021 році в рамках експериментального проекту:

  • назва посади чи підрозділу не зміниться;
  • умови оплати праці не зміняться;
  • класифікації підлягає посада, а не конкретний працівник;
  • класифікації підлягають усі посади, які є у штатному розписі державного органу;
  • посади з одного структурного підрозділу можуть відноситись до різних сімей та рівнів.

  НАДС забезпечить координацію експериментального проекту, його інформаційний, методологічний та експертний супровід.