• In English
 • Заступники міністрів оборони Великої Британії та України обговорили напрями поглиблення співробітництва
  Міністерство оборони України, опубліковано 26 березня 2021 року о 09:41

  Відбулася телефонна розмова між заступником Міністра оборони України Ігорем Старобінським та парламентським заступником Міністра оборони Великої Британії Джеймсом Хіппі. Представник британської сторони поінформував про зміст та характер нещодавно схваленої комплексної стратегії країни щодо оборони, дипломатії та міжнародного розвитку. Вона містить бачення Великої Британії свого місця у сучасному і майбутньому світі, з урахуванням нових геополітичних реалій, зокрема, виходом з Європейського Союзу, актуальних викликів та досвіду останніх регіональних конфліктів, а також враховує можливі сценарії протидії загрозам безпеці Сполученого Королівства з боку Російської Федерації.

  Заступник Міністра оборони України поінформував пана Джеймса Хіппі про поточну ситуацію у районі проведення операції Об’єднаних сил. Крім того, співрозмовники обговорили хід практичної реалізації підписаного минулої осені главами оборонних відомств двох країн Меморандуму про посилення співпраці у військовій і військово-технічній сферах та поточний стан реформування у сфері оборони України.

  "Співробітництво між Україною та Сполученим Королівством перебуває на високому рівні із перспективою до розширення. Важливо, що наші держави мають спільну точку зору на ті виклики та загрози, які становлять дії Російської Федерації. Ми надзвичайно цінуємо політичну, дипломатичну та військово-технічну допомогу Великої Британії", — наголосив Ігор Старобінський.

  Він також акцентував увагу британського колеги на процесі впровадження демократичного цивільного контролю за діяльністю Збройних Сил України.

  Парламентський заступник Міністра оборони Великої Британії Джеймс Хіппі висловив підтримку британської сторони у подальшому реформуванні оборонного відомства України.