• In English
 • У МЗС Німеччини заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції провів низку зустрічей
  Міністерство оборони України, опубліковано 30 січня 2019 року о 11:09

  У ході другого дня візиту до ФРН делегації Міністерства оборони України відбулись зустрічі з уповноваженим з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини Міхаелем Зільбертом та з парламентським державним секретарем Бундесверу Томасом Зільберхорном.

  Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко поінформував німецьку сторону про безпекову ситуацію навколо України, стан оборонної реформи, головні досягнення та основні пріоритети співробітництва з ФРН, НАТО та ЄС на найближчу перспективу.

  Голова української делегації надав детальні відповіді на питання німецької делегації, які, зокрема, стосувалися ситуації на Донбасі та в Азовсько-Чорноморському регіоні, яка характеризується нарощуванням наступальних угруповань поблизу державного кордону України та мілітаризацією Кримського півострова, у тому числі з розміщенням ракетних комплексів, що є загрозою для східноєвропейських країн.

  Крім того, він поінформував про акт відкритої військової агресії Російської Федерації в Керченській протоці та введення Україною у відповідь воєнного стану в окремих місцевостях, основні результати дії цього правового режиму.

  Також в ході зустрічі йшлося про перспективи введення миротворчої місії на сході України та розміщення в Чорному і Азовському морях спостерігачів ОБСЄ з метою недопущення ескалації збройного конфлікту та заходи, які вживаються, та загальну стратегію звільнення незаконно полонених Російською Федерацією українських моряків, стан здоров’я яких останнім часом погіршився та викликає занепокоєння.

  Анатолій Петренко поінформував колег про основні досягнення на шляху оборонної реформи в Україні, яка з прийняттям Закону України «Про національну безпеку України» набула незворотного характеру. Також йшлося про підготовку до президентських і парламентських виборів в Україні, основні воєнні і політичні загрози з боку РФ в ході виборчого процесу та можливості використання проросійськи налаштованих сил для дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в державі.

  Під час зустрічі сторони обговорили також стан та перспективи подальшого розвитку як двостороннього українсько-німецького співробітництва, так і співпраці в рамках НАТО і ЄС, можливі шляхи активізації підтримки України, нарощування її оборонних спроможностей.

  Німецька сторона запевнила у готовності й надалі підтримувати Україну в питаннях деескалації та стримування російської збройної агресії, у тому числі, шляхом забезпечення військової присутності кораблів ВМС Бундесверу в Чорному морі, домагатися звільнення українських моряків та всебічної підтримки реформ в секторі безпеки і оборони України.

  Сторони розглянули перспективи розширення військово-технічного співробітництва між двома країнами, нарощування військово-морських спроможностей України. Набуття Міністерством оборони України повноважень стосовно закупівель озброєння та військової техніки, іншого майна за імпортом відкриває для цього нові можливості.

  У ході зустрічей було наголошено на важливості подальшої підтримки України на шляху євроатлантичної інтеграції, зміцнення її партнерських відносин з ФРН та іншими членами Альянсу.

  Підсумки зустрічей буде використано для підготовки воєнно-політичного діалогу на рівні міністрів оборони України та ФРН у ході Мюнхенської безпекової конференції та у подальшому в Києві під час офіційного візиту.