• In English
 • Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко провела засідання української частини «Кластера 3» Україна-ЄС

  14 листопада в Міненерговугілля заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко провела засідання української частини «Кластера 3» (енергетика, включаючи ядерну, навколишнє природнє середовище, зміни клімату, цивільний захист, транспорт) між Україною та ЄС.

  Захід відбувся у контексті підготовки спільного зі стороною ЄС засідання «Кластера 3», яке заплановано у період з 19 по 20 листопада 2018 року у м. Брюсселі.

  Засідання української частини дало можливість обговорити серед іншого питання секторальної енергетичної співпраці між Україною та ЄС у рамках Угоди про асоціацію, включаючи Договір про заснування Енергетичного Співтовариства та Меморандум про стратегічне енергетичне партнерство з ЄС. А саме було обговорено прогрес у реалізації реформи ринку електроенергії та газу, співпраці у вугільній галузі, сфері ядерної енергетики та атомної промисловості, енергоефективності та відновлюваних джерел енергії.

  Окрім того, зважаючи, що вказаний інституційний механізм охоплює також співпрацю у галузі транспорту, захисту навколишнього природного середовища та змін клімату, цивільний захист, – представники відповідних ЦОВВ та організацій поінформували щодо стану справ та перспектив співпраці Україна-ЄС по кожній із зазначених сфер.

  У заході взяли участь генеральний директор Директорату стратегічного розвитку та європейської інтеграції Віталій Кушніров, представники структурних підрозділів Міненерговугілля, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції СКМУ, МЗС, Мінрегіону, ДСНС, Мінприроди, Мінінфраструктури, Держенергоефективності, Держатомрегулювання, НКРЕКП, ДАЗВ, ПАТ «Укртранснафта», НЕК «Укренерго».

  Довідково

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 8 липня 2015 р. № 646 головою української делегації на черговому засіданні «Кластера 3» визначено заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції.