• In English
 • Заступник Міністра у справах ветеранів Тетяна Калита та голова Закарпатської облради Володимир Чубірко обговорили посилення співпраці щодо ветеранської політики
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 21 травня 2022 року о 17:56

  Днями відбулася робоча зустріч заступника Міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяни Калити з головою Закарпатської обласної ради Володимиром Чубірком.

  Сторони обговорили низку питань щодо посилення співпраці у реалізації державної ветеранської політики у регіоні. Адже у Закарпатті тимчасовий прихисток знайшли багато сімей ветеранів та родин загиблих воїнів, які вимушені були залишити рідні домівки через повномасштабну збройну агресію рф проти України. 

  Під час зустрічі Володимир Чубірко зазначив, що Закарпаття тепло й гостинно прийняло родини Захисників, а також поінформував про заходи й допомогу, які були здійснені керівництвом області та волонтерами щодо розміщення людей. Це, зокрема, забезпечення речами першої необхідності, надання психологічної допомоги, сприяння у працевлаштуванні тощо. 

  У свою чергу Тетяна Калита розповіла про основні напрями роботи Мінветеранів в  умовах воєнного часу, а саме – цифровізація усіх ветеранських послуг, посилення і систематизація міжнародної співпраці, осучаснення підходів до соціального захисту Захисників, їхніх сімей та родин загиблих Воїнів.

  Також вона поінформувала про розроблені Міністерством проекти та програми на підтримку сімей ветеранів, які можуть фінансуватися як з бюджету, так і за рахунок держгарантій залучати міжнародну технічну допомогу і донорську допомогу як з України, так і з-за кордону. 

  Серед них – ідея створення Сервісних офісів у справах ветеранів – це можливість на місцях отримати своєчасно та адресно послуги у форматі “єдиного вікна”, та “Підтримай ветерана” – програма виплат певних коштів особам, які мають особливі заслуги перед Україною.

  Крім того, важливе значення має проект «Ветеранські підприємницькі ініціативи», що включає допомогу з релокалізацією ветеранських підприємств із зони активних бойових дій, надання матеріальної і технічної підтримки відновлення виробничих потужностей та обігових коштів, пілотні агропроекти для ветеранів-підприємців.

  Тетяна Калита закликала обласну владу Закарпаття приділити увагу у підтримці ветеранського бізнесу. 

  “Дуже важливо з боку місцевої влади сприяти підтримці невеликих стартапів наших ветеранів після переміщення їх до більш безпечних місць. Адже це одночасно і фінансова підтримка безпосередньо їхніх родин, і сприяння економічному розвитку місцевих громад”, – наголосила Тетяна Калита.