• In English
 • Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції взяв участь у семінарі з оборонних закупівель
  Міністерство оборони України, опубліковано 12 вересня 2018 року о 18:01

  Вчора, 11 вересня 2018 року, конгрес-центрі «Український дім» відбувся семінар з оборонних закупівель на основі західних стандартів. Мета заходу - ознайомити учасників з основними принципами Європейської директиви щодо закупівель в сфері оборони 2009/81/ЄС (на виконання Стратегічного оборонного бюлетеня України та Стратегії Уряду з реформування публічних закупівель), проаналізувати корупційні ризики оборонних закупівель України та вивчити досвід Королівства Норвегії у цій сфері.

  Захід організовано Проектним офісом реформ оборонного відомства за участі Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України спільно із Центром зі зниження ризиків корупції в оборонному секторі (CIDS) і  Офісом аташе з питань оборони при Посольстві Королівства Норвегія. До участі у заході долучилися також представники Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони.

  У семінарі взяли участь заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко, народні депутати України, члени Ради національної безпеки та оборони України, представники центральних органів виконавчої влади та оборонної промисловості, експерти в галузі закупівель, а також закордонні партнери.

  За результатами семінару запрацює міжвідомча робоча група з адаптації українського законодавства до правил закупівель у сфері оборони, визначених Європейською директивою щодо закупівель у сфері оборони 2009/81/ЄС.

  Група працюватиме над розробкою відповідного законодавчого акта.

  Довідково 

  Директива 2009/81/ЄС Європейського парламенту та Ради від 13 липня 2009 року про координування процедур укладення окремих видів контрактів на виконання робіт, закупівлю товарів і надання послуг у сфері оборони та безпеки та про внесення змін до Директив 2004/17/ЄС та 2004/18/ЄС.