• In English
 • Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції провів пряму телефонну лінію Кабінету Міністрів України
  Міністерство оборони України, опубліковано 13 липня 2018 року о 17:25

  Сьогодні, 13 липня, у Києві відбулася пряма телефонна лінія Кабінету Міністрів України.

  За дорученням Міністра оборони України, у заході взяли участь заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко, керівники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.

  Під час брифінгу перед початком прямої телефонної лінії генерал-лейтенант Анатолій Петренко повідомив, що нещодавно прийнятий Закон України “Про національну безпеку України” закріплює розпочаті реформи в оборонному відомстві і робить їх незворотними.

  «Головною метою Закону є адаптація національного законодавства до вимог НАТО. Зокрема, цей Закон врегульовує основи та принципи державної політики у сфері національної безпеки і оборони, з урахуванням набуття членства в ЄС та НАТО; механізми вдосконалення демократичного цивільного контролю над сектором безпеки і оборони; систему керівництва Збройними Силами, зокрема розподіл завдань, функцій, повноважень, відповідальності та підзвітності Міністра оборони, Головнокомандувача Збройних Сил, начальника Генерального штабу, командувача Об’єднаних сил, командувачів видів та родів військ (сил) тощо», – зазначив він.

  За його словами, відповідно до положень Закону вже розпочато реформування системи управління, в першу чергу Міністерства оборони України і Генерального штабу Збройних Сил України.

  Нарощуються спроможності Міністерства оборони з формування державної політики з питань національної безпеки і оборони та управління ресурсами. Реформування Генерального штабу та інших органів військового управління відбуватиметься з урахуванням розділення функцій з генерування та застосування сил.

  «Головна увага при впровадженні реформи приділяється ресурсно-затратним напрямам: системам логістичного та медичного забезпечення, професійній військовій освіті, інфраструктурі, а також оборонно-технічній сфері», – підкреслив генерал-лейтенант Анатолій Петренко.

  Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції повідомив, що серед основних завдань до кінця цього року – перехід до цивільного Міністерства оборони України та реорганізація Генерального штабу ЗС України за принципами та підходами, які застосовуються у державах-членах НАТО.

  «Йдеться також про подальше впровадження в діяльність Міноборони та Збройних Сил України процедур оборонного планування на основі спроможностей та впровадження програмно-проектного менеджменту; нарощення обсягів оснащення війська новими і модернізованими зразками озброєння та техніки; продовження розбудови систем логістичного забезпечення військ та медичного забезпечення; відновлення та розвиток оборонної інфраструктури та інші важливі завдання», – поінформував генерал-лейтенант Анатолій Петренко.