• In English
 • Засідання Робочої групи міністерств інфраструктури Польщі та України: продовжується співпраця для попередження поновлення блокування кордону

  Відбулась чергова онлайн-зустріч спільної Робочої групи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерства інфраструктури Польщі щодо аналізу ситуації із перетином кордону вантажівками та оцінки ефективності реалізованих заходів для розблокування кордону.

  «Ми продовжуємо діалог із польськими колегами, щоб не допустити поновлення блокування кордону з боку перевізників. Після розблокування кордону черги на виїзд з України зникли. У той же час залишаються питання до ефективності виконання меморандумів про пропускну здатність на трьох розблокованих пунктах пропуску. Наприклад, наразі «Краківець – Корчова» та «Рава-Руська – Гребенне» працюють не на повну потужність – близько на 35% від домовлених показників.

  У той же час на пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ» цей показник перевищив 60%, а останні дні кількість вантажівок, що перетинають кордон на виїзд з України перевищує і погоджені раніше цифри – близько 700 за добу. Наступну зустріч запланували провести безпосередньо на кордоні, щоб запропонувати рішення для дотримання меморандуму на всіх пунктах пропуску та відповідно зменшення часу очікування в чергах», – наголосив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

  Під час розмови з польським колегою – заступником Міністра інфраструктури Польщі Павелом Ганцажем, Сергій Деркач підкреслив відсутність тривалих онлайн-черг на виїзд з України. Під час блокади час очікування сягав кілька тижнів перебування в електронній черзі. Наразі ситуація протилежна, а завдяки послузі єЧерга водії та перевізники можуть керувати своїм часом. Йдеться про чергу для завантажених, так і порожніх транспортних засобів.

  Поруч з цим, тривалий час очікування становить для вантажівок, що перевозять товари 1-24 групи. Це товари, що потребують фітосанітарного та ветеринарного контролю з боку компетентних органів Польщі. Час очікування у такій черзі може сягати понад 10 днів.

  Нагадаємо, українсько-польський кордон було розблоковано 17 січня. Відповідної домовленості досягло Міністерство інфраструктури Польщі з протестувальниками за результатами перемовин з Мінінфраструктури України. У рамках цієї угоди передбачено функціонування двох пілотних проектів на пунктах пропуску «Ягодин – Дорогуськ» та «Нижанковичі – Мальховіце» та створення Робочої групи, що аналізуватиме ситуацію у сфері двосторонніх перевезень. За цей період три розблоковані пункти пропуску на виїзд з України перетнуло майже 20 тисяч вантажівок. Для порівняння за весь грудень минулого року кордон через три МАПП з України виїхало 15 тисяч вантажівок.

  Знайти основну статистику щодо виїзду українських вантажівок за кордон можна за посиланням.