• In English
 • Запущено пілотний проект мобільних бригад вакцинації проти COVID-19 у восьми областях України
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 30 січня 2023 року о 20:23

  Пандемія COVID-19 триває, а значить триває і вакцинальна кампанія, покликана знизити рівень госпіталізацій, важких ускладнень та смерті внаслідок тяжкого перебігу коронавірусної хвороби. Є багато людей, у тому числі з груп ризику, які все ще не мають повного курсу вакцинації. Деякі з них – через складнощі з тим, аби дістатись до центрів вакцинації. Це, наприклад, літні люди, які мешкають у віддалених селах громад.

  Саме на таких людей орієнтовані мобільні бригади з вакцинації, які створені та працюють нині у пілотних громадах восьми областей України за підтримки Громадської спілки «Коаліція за Вакцинацію» в рамках проекту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я». Це громади в Київській, Одеській, Чернігівській, Чернівецькій, Вінницькій, Тернопільській, Житомирській та Івано-Франківській областях.

  Дізнатися про графіки виїздів мобільних бригад у своїй громаді можна за посиланням: https://cutt.ly/T9mjopj.

  Медичні працівники, які входять до складу бригад, пройшли відповідне навчання з використання протиковідних вакцин та отримали необхідне обладнання для їх належного та безпечного транспортування й зберігання. Відповідно до затвердженого графіка, бригади виїжджають у села та селища обраних громад, вакцинують усіх охочих проти COVID-19 і, якщо є така потреба і можливість, надають додаткові медичні послуги: вимірюють тиск, тестують на ВІЛ та гепатити, консультують тощо.

  Так, лише в перший день своєї роботи в селах Кошари та Понятівка Роздільнянського району Одеської області мобільна бригада вакцинувала більше ніж 30 місцевих мешканців, переважно пенсіонерів. Усі пацієнти мали можливість обрати вакцину для щеплення і були проінформовані щодо отримання наступних доз, відповідно до чинних рекомендацій МОЗ України. За перші два тижні роботи бригад у п’яти областях медикам вдалося щепити проти COVID-19 349 осіб, з них 175 – люди віком 60 років і більше.