• In English
 • Запроваджено електронну товарно-транспортну накладну, - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 27 грудня 2019 року о 15:33

  Відсьогодні бізнес матиме зручну для використання електронну товарно-транспортну накладну (е-ТТН). На транспортному порталі e-tranmms.gov.ua працює відповідний сервіс. Про це заявив Міністр інфраструктури Владислав Криклій сьогодні, 27 грудня 2019 року, під час спільного брифінгу з Віце-прем’єр-міністром – Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.

  Участь у брифінгу також взяли генеральний директор Директорату цифрової інфраструктури на транспорті Міністерства Фарід Сафаров, генеральний директор Галузевого центру цифровізації та кібербезпеки Володимир Набоков.

  Е- ТТН - електронний документ для засвідчення права на здійснення вантажних перевезень. Наразі впроваджено пілотний проект - на рівні Міністерства інфраструктури побудована центральна база даних е-ТТН, до якої вносяться дані від комерційних систем документообігу, які обслуговують вантажоперевізників.

  Міністр інфраструктури відзначив, що саме такі рішення, як запровадження е-ТТН, пришвидшують інтеграцію України до єдиної транспортної мережі, що об'єднує Європу з Азією. «Запровадження е-ТТН забезпечує прискорення та спрощення взаємодії між учасниками перевезень, запобігає підміні нелегітимних ТТН, забезпечує облік автомобільних вантажних перевезень у єдиній системі, зменшення витрат на створення та передачу ТТН, дає єдину точку доступу різних відомств до всіх реєстрів, які регулюють процес автомобільних вантажних перевезень», – повідомив Владислав Криклій.

  Можливості, які надає е- ТТН:

  • прискорення процесу перевірки перевізника;
  • отримання актуальної інформації з необхідних реєстрів в real-time;
  • єдиний доступ різних відомств до всіх реєстрів, які регулюють процес автомобільних вантажних перевезень;
  • автоматизація застосування штрафних санкції;
  • моніторинг діяльності контролюючих органів на місцях.

  Міністерством розпочато пілотний проект щодо впровадження електронного документообігу електронної товарно-транспортної накладної, завданням якого є протестувати електронний документообіг електронної товарно-транспортної накладної з використанням єдиної компоненти за участю операторів електронного документообігу та учасників ринку вантажних перевезень автомобільним транспортом, стимулювати використання електронного документообігу у сфері вантажних перевезень автомобільним транспортом, з метою цифровізації процесів у транспортній галузі.