Захист та підтримка конкуренції з боку держави, імплементація кращих стандартів Європейського Союзу в Україні посилюють позиції вітчизняних компаній на зовнішніх ринках, дозволяють стати гідними їх гравцями й пришвидшують інтеграцію України у європейський простір.
Про це повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко, виступаючи на Міжнародній конференції «Реформа державної допомоги в Україні», яка проходить 11 квітня в Києві.
«Після 2014 року, в умовах військової агресії РФ, перед нами постало багато економічних викликів. Зовсім інша структура торгівлі вимагала дуже швидкої переорієнтації економічної моделі та економічної системи України в цілому. Тому дуже важливим став крок підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, це був поштовх до дуже важливих структурних змін економіки», – наголосив Міністр.
Він підкреслив, що за останні роки були прийняті важливі, історичні рішення, зокрема в секторі корпоративного управління, публічних закупівель, реформування системи державної допомоги.
«Українські компанії мають бути більш конкурентними, вільно представляти свій продукт, послуги на європейському ринку. Це зовсім інші стандарти, інша рентабельність, інші вимоги до конкурентності та якості наших товарів. Тому реформа системи державної допомоги, адаптація і гармонізація стандартів ЄС, впровадження директив допомагає в цьому якнайкраще», – сказав Олександр Саєнко.
Він додав, що ринок Європейського Союзу – один з найбільших та конкурентних ринків, й присутність на ньому дуже важлива для українських компаній.
«Ми разом з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом відвідуємо багато областей України, і дуже приємно чути, коли невеликі та середні підприємства кажуть, що працюють на європейському ринку, поставляють товар, мають замовлення на роки, розширюють географію поставок», – додав Міністр.
Він також підкреслив, що чесна конкуренція є ключовим фактором ефективності підприємства і ключовим фактором ринкової економіки, але й державна допомога має бути прозорою, ефективною, й дуже важливо чітко розуміти, скільки держава надає допомоги і який ефект від цієї допомоги.
«Між Урядом, Парламентом, Антимонопольним комітетом і європейськими колегами є дуже гарний діалог, й реформа державної допомоги є тим прикладом, коли ефективне законодавство, вчасно розроблена нормативна база, залучення кращого експертного досвіду Європейського Союзу та ефективна робота АМКУ є запорукою досягнення усіх поставлених завдань», – резюмував Міністр Кабінету Міністрів України.