• In English
 • Запровадження аукціонів у сфері відновлюваної енергетики має сприяти зменшенню ціни на виробництво та продаж «чистої» електроенергії

  У Комітеті ВРУ ПЕК під головуванням в.о. голови Комітету Олександра Домбровського відбулося обговорення законопроекту № 8449, яким передбачається поетапний перехід країни до системи аукціонів на введення потужностей, що генерують «чисту» електроенергію.

  Законопроект став результатом дослідження європейського досвіду у питаннях аукціонів та розробки відповідних концепцій для України.

  «Держенергоефективності в цілому підтримує зазначений законопроект, адже він системно вирішує питання розвитку відновлюваної енергетики, забезпечує збалансоване стале виробництво електроенергії з відновлюваних джерел», - повідомив під час виступу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  Так, запровадження аукціонів у сфері відновлюваної енергетики сприятиме забезпеченню прозорої конкуренції між інвесторами, встановленню реальної ринкової ціни на електроенергію з відновлюваних джерел, зниженню цінового навантаження на кінцевого споживача та інвестиційних ризиків.

  Також Держенергоефективності вважає, що запровадження аукціонів повинно мати послідовний характер та забезпечувати виконання цілей розвитку відновлюваної енергетики, передбачених Енергетичною стратегією України до 2035 р. та міжнародними зобов’язаннями України.

  «Переконаний, що після доопрацювання законопроект дозволить досягти нашої кінцевої мети – створити таку систему стимулювання розвитку відновлюваної енергетики, яка забезпечить надійне, стале та збалансоване виробництво «чистої» електроенергії», - зауважив Сергій Савчук.