• In English
 • Запропоновані надрокористувачами 23 нафтогазоносні ділянки на аукціон мають суттєве порушення географічних координат
  Державна служба геології та надр України, опубліковано 08 лютого 2018 року о 16:38

  Державна служба геології та надр України розглянула та повернула 23 заяви щодо організації аукціону з продажу спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними ділянками надр ТОВ «Геофізичне обладнання надра», - повідомив т.в.о. Голови Держгеонадр Олег Кирилюк.

  «При опрацюванні наданих заяв з доданими документами від ТОВ «Геофізичне обладнання надра» ми виявили, що 9 ділянок надр перетинаються з площами, які запропоновані до надання спеціальних дозволів на користування надрами на умовах про розподіл продукції. Також при перевірці географічних координат кутових точок ще по 7 нафтогазоносним ділянкам надр, які були запропоновані, ми встановили перетин з раніше направленими на розгляд до Держгеонадр, від інших суб’єктів господарювання, заявами на отримання або продовження строку дії спеціальних дозволів на користування надрами», - зазначив він.

  За повідомленням Держгеонадр, решта заяв були повернуті у зв’язку з вступом у дію Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» від 18 грудня 2017 року, згідно з яким рішення про продовження планової діяльності приймаються за умовами проведення оцінки впливу на довкілля.

  Довідково

  Сфера застосування оцінки впливу на довкілля визначена статтею 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

  Згідно із статтею 151 Кодексу України «Про надра», якщо користування надрами пов’язане з провадженням діяльності, визначеної Законом України «Про оцінку впливу на довкілля», надання їх у користування здійснюється з урахуванням результатів оцінки впливу на довкілля.

  Відповідно до абзацу 3 статті 14 Закону України «Про нафту і газ» надання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами здійснюється з урахуванням результатів оцінки впливу на довкілля.

  Нагадаємо, раніше в ЗМІ повідомлялося, що експерти ГО «Наука, Розвідка, Видобування» спільно з надрокористувачами підготували 23 ділянки надр до нового аукціону з продажу спеціальних дозволів на користування надрами.